WIDEO: Trzy Szybkie
W ramach budowy basenu przy ul. Eisenberga - w 100 procentach wykonano już m.in. konstrukcję żelbetową budynków, więźbę dachową hali basenowej i budynku fitness, a także pokrycie paroizolacją dachu składające się z wełny mineralnej i papy.
Trwają już prace wykończeniowe we wnętrzach obiektu związane m.in. z montażem różnych instalacji (kanalizacja, wentylacja, klimatyzacja). Plany są takie, by do 30 kwietnia 2020 r. był wykonany stan surowy zamknięty obiektu.
Inwestycja jest realizowana przez firmę Chemobudowa, a kontrakt opiewa na blisko 56 mln zł. Obiekt ma być gotowy do 31 marca 2021 roku. Akt erekcyjny pod budowę basenu podpisano 31 października 2018 r.
Inwestycja obejmuje budowę budynku hali basenowej oraz budynku fitness wraz z garażem, a także z niezbędną infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu.
W budynku basenu znajdą się:
- basen pływacki o wymiarach 16 x 25 m,
- basen szkoleniowy 5 x 16 m,
- wanna do hydromasażu,
- brodzik dla dzieci o głębokości 30 cm.
W przypadku projektu nowego basenu wiodącą inspiracją była prostota i bardzo podobna funkcja tradycyjnego japońskiego kąpieliska geotermalnego – Onsenu. Znaczna różnica wysokości terenu (ponad 3 m), występująca na części działki, spowodowała, że projektanci szukali prostych form architektonicznych, nadających się do kaskadowego łączenia. Ostatecznie projektantów zainspirowała, klasyczna forma wiejskiej zabudowy gospodarczo-magazynowej, czyli stodoły. Budynkom kompleksu nadano więc formę połączonych ścianami szczytowymi i opadających kaskadowo stodół.
Nowy obiekt powstaje na terenie dawnego kąpieliska Ośrodka Sportu i Rekreacji „Krakowianka”, zwanego potocznie przez mieszkańców basenem „Polfy”. Ze względu na zły stan techniczny i zbyt duże koszty modernizacji, kompleks „Krakowianki” został zamknięty w 2009 r.
W kolejnym etapie inwestycji planowana jest budowa odkrytego basenu. W ramach niego miałby także powstać Hyde Park Oficerski (przykładowo: ogród botaniczny z alejkami spacerowymi, park z muszlą koncertową, fontanną, ślizgawką, torem saneczkowym, galerią obrazów lub fotografii, ośrodkiem dokumentacji i historii, terenem sportu i rekreacji), o co wnioskowali mieszkańcy.
- Sekrety stadionu Wisły Kraków. Nieznane zakamarki! [ZDJĘCIA]
- Tu wiedzą, jak się "polewa". Wsie z alkoholem w nazwie
- Czy znasz tablice rejestracyjne z Małopolski? [QUIZ]
- GIS ostrzega przed koronawirusem. Sprawdź listę krajów
- A może zamieszkać na wsi? Wystarczy niespełna 100 tys. zł!
- Jak Trasa Łagiewnicka zmieni Kraków? Zobacz jej wizualizacje
