FLESZ - Relacja ukraińskiego dziennikarza z Czernichowa

Aplikacja KBF: PLUS to cały szereg korzyści dla uczestników życia kulturalnego w Krakowie. Obejmuje ona wszystkie wydarzenia realizowane przez Krakowskie Biuro Festiwalowe. "Nie musisz już stać w kolejce, ani odświeżać strony internetowej, żeby zdobyć bilet na wymarzone wydarzenie. Dzięki aplikacji otrzymasz powiadomienie o rozpoczęciu sprzedaży i zyskasz pierwszeństwo zakupu, a wszystkie bilety znajdziesz w swoim telefonie. Ile razy zdarzyło Ci się dowiedzieć o jakimś występie dopiero po fakcie? Lista wydarzeń KBF dostępna w aplikacji sprawi, że nie przegapisz żadnego koncertu czy festiwalu" - zachęca KBF.
- Pomysł na stworzenie aplikacji wynika z konieczność zaproponowania odbiorcom naszych wydarzeń dostępnego, nowoczesnego i efektywnego programu lojalnościowego. Jest to kolejny etap rozwoju platformy sprzedażowej KBF: BILETY, która zbiera wszystkie płatne i bezpłatne wydarzenia organizowane przez KBF - tłumaczy nam Katarzyna Jakubowiak, rzeczniczka prasowa Krakowskiego Biura Festiwalowego.
Jak zostało sfinansowane stworzenie aplikacji? Trzy lata temu KBF skorzystał z możliwości ubiegania się o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 w ramach projektu "Wdrożenia nowych rozwiązań IT w kulturze". Pracownicy biura samodzielnie opracowali koncepcję, projekt, założenia oraz usprawnienia dla dotychczasowego programu lojalnościowego, by móc ubiegać się o dofinansowanie, w celu utworzenia mobilnej wersji aplikacji.
- Założeniem projektu było udostępnienie programu lojalnościowego większej liczbie odbiorców kultury oraz utworzenie jego czytelniejszej i bardziej dostępnej wersji. Przechodząc przez wszystkie etapy akceptacji wniosku w województwie – w czerwcu 2020 roku otrzymaliśmy informacje z Województwa o przyznaniu nam dofinansowania. Dofinansowanie objęło 75% wartości projektu. Wykonawcę aplikacji wyłoniono w drodze postępowania PZP. Kryterium wyboru była najniższa cena – koszt wykonania takiej aplikacji wyłoniony wykonawca określił na 92 250 zł brutto - mówi nam Katarzyna Jakubowiak.
Wszystkie prace związane z koncepcją, projektem i założeniami prowadzone były przez pracowników KBF w ramach ich bieżących obowiązków. Koszty projektu zostały pokryte z dofinansowań oraz z bieżących środków KBF. Aplikacja jest bezpłatna dla wszystkich odbiorców. Funkcjonowanie aplikacji nie generuje dodatkowych kosztów.
- W 2017 roku powstał program lojalnościowy „Nastaw się na kulturę”, który zakładał zdobywanie pieczątek przybijanych na kartę za posiadane bilety na wydarzenia kulturalne. Wszystkie czynności związane z tym programem odbywały się wyłącznie stacjonarnie - rejestracja uczestników możliwa była w punktach InfoKraków lub podczas wydarzeń organizowanych przez KBF. Realizacja uzyskanych zniżek była możliwa wyłącznie w punktach InfoKraków podczas zakupu biletu na wybrane wydarzenia - podsumowuje Katarzyna Jakubowiak.
Jak obecnie zdobywać punkty lojalnościowe poprzez aplikację KBF: PLUS? "Kup bilet, pobierz wejściówkę. System powiadomień aplikacji przypomni ci o najnowszych informacjach. W czasie spaceru szukaj naszego logo na plakatach, ulotkach i broszurach albo po prostu przyjdź na wydarzenie. Wszystkie te działania mogą dać ci dostęp do kodów, które zwiększą liczbę punktów na twoim koncie" - tłumaczy KBF.
Aplikacja KBF: PLUS jest dostępna na wszystkie urządzenia mobilne w sklepach AppStore i Google Play.
- Blok jak zamek w Krakowie! "Najoryginalniejszy" w mieście! Kto jeszcze nie widział?
- Bierzemy je na potęgę! Oto efekty uboczne popularnych leków bez recepty.
- Zatopione Skawce. Wieś na dnie Jeziora Mucharskiego
- Te znaki zodiaku to najlepsze żony
- Z aptek zniknęło kilkanaście popularnych leków. Wycofał je GIF
- "Perły Śródmieścia" usunięte. To kolejna akcja krakowskiej straży miejskiej