Tak wyglądał słynny motel Krak
Najpierw na tym terenie - okolic dzisiejszego Ronda Ofiar Katynia - pojawił się kemping, pod koniec lat 60. Motel został wybudowany w 1975 roku i z marszu stał się popularnym miejscem nie tylko wśród turystów. Luksusowa, jak na tamte czasy, restauracja, bar, sklep z zagranicznymi alkohalami i regularnie organizowane dancingi sprawiały, że kwitło tu też życie towarzyskie Krakowa. Oraz handel dewizami - głównie z racji licznej obecności zagranicznych turystów.
Złote lata motelu Krak skończyły się w latach 90. Miasto wydzierżawiło kemping i grunt spółce Forte, a motel miał się zmienić w nowoczesne centrum hotelowe. Plany były śmiałe, ale nigdy nie zostały zrealizowane. Gdy w 2008 roku, po wielu bataliach sądowych, Kraków odzyskał wreszcie ten teren, Krak i skryte za głównym budynkiem domki były już ruderą. Wyburzono je sześć lat później.
Teren do dziś pozostaje pozostaje niezagospodarowany, ale wkrótce na jego części ma powstać park (więcej TUTAJ). Motel Krak przetrwał tylko w pamięci starych krakusów i na nielicznych archiwalnych zdjęciach. Zobaczcie!
- Wędkarstwo to nie hobby, to styl życia! Najlepsze memy o wędkarzach
- Zrujnowany Kazimierz, szare Stare Miasto. Pamiętacie jeszcze taki Kraków?
- Góralskie królestwo Marty i Dawida Kubackich. W Szaflarach zbudowali piękny dom
- Te ZNAKI ZODIAKU będą obrzydliwie BOGATE
- Jakie linie tramwajowe planowane są w Krakowie w najbliższych latach? LISTA
