Makabryczny karambol na zawodach żużlowych w Opolu

Marcin Sagan
Adrian Woźniak doznał bardzo poważnej kontuzji uda.
Adrian Woźniak doznał bardzo poważnej kontuzji uda. Mariusz Matkowski
Podczas ostatniego wyścigu turnieju eliminacyjnego młodzieżowych drużynowych mistrzostw Polski doszło do straszliwie wyglądającego wypadku. W jego wyniku poważnie ucierpieli Adrian Woźniak z Kolejarza Opole i Sebastian Niedźwiedź z Falubazu Zielona Góra.

Niedźwiedź od razu szybko trafił do szpitala. Miał nienaturalnie wykręconą nogę i podejrzenie złamania kości piszczelowej. Zawodnik strasznie cierpiał.

Do szpitala trafił też Woźniak, a jak ujawnił na swoim koncie na facebooku jego mechanik Borys Miturski u 17-letniego zawodnika Kolejarza doszło do wieloodłamowego i bardzo groźnego złamania kości udowej.

Zawody wygrał zespół Falubazu z dorobkiem 48 punktów, drugie miejsce zajęła Polonia Piła (27 pkt), trzecie Kolejarz Opole (23 pkt), a czwarte Kolejarz Rawicz.

Woźniak bardzo dobrze prezentował się w zawodach. W sześciu biegach zdobył 13 punktów. Tomasz Gąsior zdobył osiem, a Kamil Kamiński dwa (obaj także jechali w sześciu biegach).

Dzięki temu, że opolanie wyprzedzili zespół z Rawicza, to okazali się od niego także lepsi w końcowej klasyfikacji eliminacyjnej grupy IV i zajęli 4. miejsce. Wygrała Unia Leszno, której zawodnicy nie jechali w Opolu (w każdej kolejnej rundzie jeden zespół pauzował), a już wcześniej zapewnili sobie wygraną w grupie i awans do finału. Drugie miejsce zajął zespół z Zielonej Góry, a trzecie Polonia Piła.

Materiał oryginalny: Makabryczny karambol na zawodach żużlowych w Opolu - Nowa Trybuna Opolska