Dla zwiedzających Międzynarodowe Centrum Kultury przygotowało różnorodny program wydarzeń towarzyszących, m.in. cykl oprowadzań galeryjnych, spotkanie o miejscach wspólnych polskiej i litewskiej literatury czy zajęcia „Luxografia – malowanie światłem” z Panią od kolorów, czyli Olką Barczak.
Ponad 200 prac zgromadzonych na wystawie składa się w opowieść o Litwie i fenomenie litewskiej fotografii, kulturze i historii, ale też relacjach Polski i Litwy. Zdjęcia pogrupowane zostały niechronologicznie, skupione wokół wybranych wątków i tematów. Prace zostały wybrane tak, by pokazać współzależność między kolejnymi pokoleniami artystów oraz przekształcanie poszczególnych motywów. Znalazły się tu prace twórców tej miary co Józef Czechowicz, Stanisław Kazimierz Kossakowski czy klasycy litewskiej szkoły fotografii Antanas Sutkus, Romualdas Rakauskas i Romualdas Vikšraitis.
Wśród tematów przewodnich znalazły się: „Atelier” prezentujące dorobek pionierów fotografii, „Tydzień w Wilnie” opowiadający o mieście-legendzie, „Wędrówki fotografa” prezentujące przyrodę litewską, „Cisza” podnosząca codzienność do rangi sztuki, „Autoportret” prezentujący performens fotograficzny, „Osobiste pamięci” i zamykająca wystawę sekcja „Różnorodna Litwa”
pokazująca wielokulturową Litwę historyczną czy zwykłe życie dzisiejszych mieszkańców kraju.
Obok pierwszych fotografii na ekspozycji w Międzynarodowym Centrum Kultury znalazły się także prace, które powstały z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, a także praca tworzona podczas trwania wystawy.
Młodzież uzależniona od smartfona - szokujący raport! o nastolatkach

- Co pasażerowie komunikacji miejskiej robią źle? Przegląd najgorszych zachowań
- Fryzury dla kobiet po 40. i 50. Zobacz, jak się czesać, aby odjąć sobie lat!
- Oto najbardziej luksusowe ulice Krakowa. Tutaj mieszkania kosztują krocie!
- TOP 10 rzeczy, które musisz wiedzieć o Krakowie, przyjeżdżając tu na studia!