MMKS Podhale Nowy Targ - HC GKS Katowice. Złamał kij, ale gola nie zdobył [ZDJĘCIA]

Maciej Zubek
MMKS Podhale Nowy Targ 8- HC GKS Katowice 4 (1:2, 2:2, 5:0). "Szarotki" mają sposób ma katowiczan. We wtorek zniszczyli ich w trzeciej tercji.

To było zupełnie inne spotkanie niż to sprzed tygodnia, kiedy "Szarotki" gładko ograły katowiczan 7:0. Nowotarżanie i tym razem wygrali, ale zwycięstwo rodziło się w ogromnych bólach. Gospodarze przeważali, lecz z ogromną trudnością przychodziło im zdobywanie bramek. Za to tracili je bardzo łatwo, w czym nie bez winy są obaj bramkarze. Szalę zwycięstwa górale przechylili w tercji trzeciej, wygranej 5:0.

MMKS Podhale Nowy Targ8

HC GKS Katowice4
(1:2, 2:2, 5:0)

Bramki: 0:1 Jaskólski (Zukal, Szewczyk) 12, 0:2 Mikes 14, 1:2 P. Kmiecik (Wronka) 15, 2:2 D. Kapica (Wielkiewicz) 33, 2:3 Mikes (Drzewiecki) 35, 2:4 Różycki (Frączek, Kostromitin) 36, 3:4 Gruszka (P. Kmiecik, Wronka) 39, 4:4 Zarotyński (Bryniczka) 47, 5:4 Bryniczka (Łabuz, P. Kmiecik) 52, 6:4 Zarotyński (P. Kmiecik, Barajew) 59, 7:4 D. Kapica (Landowski) 59, 8:4 Wielkiewicz (Wronka) 60.

Podhale: Niesłuchowski (od 14 min B. Kapica) - K. Kapica, Landowski, Gruszka, Wronka, P. Kmiecik - Łabuz, Barajew, M. Michalski, Bryniczka, Zarotyński - Degtiarew, Tomasik, Wielkiewicz, D. Kapica, Stypuła - Mrugała, Gaczoł, P. Michalski, Olchawski, M. Kmiecik.
Katowice: Malinowski - Podsiadło, Zukal, Mikes, Frączek, Drzewiecki - Bigos, Danko, Szewczyk, Szymański, Musial - Krokosz, Kostromitin, Jaskólski, Domagała, Różycki.

Sędziował: Zbigniew Wolas (Oświęcim). Kary: 10 - 12 min. Widzów: 400.