CORT to ponad 700 metrów kwadratowych powierzchni. Działał tam punkt informacji turystycznej, kawiarnia, stoiska z pamiątkami. Podczas otwarcia prezydent Krakowa Jacek Majchrowski podkreślał: "Mam nadzieję, że ten prosty i funkcjonalny obiekt będzie służył wszystkim turystom przyjeżdżającym do Krakowa. Centrum ma zachęcać zarówno do zwiedzania Krakowa jak i miejscowości otaczających nasze miasto".

Jak CORT obecnie zachęca do zwiedzania i pozostania w Krakowie? Pod Wawelem mamy smutny widok. Wszystko zamknięte na trzy spusty. Nie można już nawet skorzystać z toalety za jedyne 5 zł. Taka cena nie wróżyła sukcesu, mając na uwadze, że w pobliżu na bulwarach są dwa miejskie szalety, w których płaci się 2 zł.
Tak jak ta toaleta, tak cały obiekt CORT wbudowany w bulwary okazał się wielką porażką. Nie przyjęła się tam żadna działalność. "Zasłynął", gdy przybyły tam tłumy po darmowe wejściówki na treningi piłkarzy Anglii, Holandii i Włoch podczas Euro 2012 i doszło do organizacyjnej wtopy, bo ścisk był taki, że ludzie omal się nie stratowali.

Anna Kaczmarz
Teraz hula tam wiatr i śmieci. Jak zrobi się gorąco, to ten betonowy bunkier wraz z sąsiadującym z nim zabetonowanym placem będzie pełnił rolę wielkiej miejskiej patelni.

Co z tym fantem zrobić? Przygotowywana jest rewitalizacja bulwarów wiślanych, planowane są na nich tereny rekreacyjne, więcej zieleni. Można uzupełnić projekt o przestrzeń parkową na terenie CORT pod Wawelem.
Jeżeli jednak władze miasta uznają, że nie warto wyburzać niefunkcjonalnego obiektu, to można ogłosić konkurs na działalność kulturalną czy gastronomiczną i odbetonować sam plac. Może w końcu się uda. Niektóre płytki już same się tam odrywają od ziemi, jakby chciały ze wstydu uciec jak najdalej.
Wielka akcja Lasów Państwowych : #sadzimMY
