- Co może być lepszego od muzyki, słońca i kolorowych napojów chłodzących? Wszystko to razem podczas targu winyli w Techie’s – czyli wyjątkowym multitapie na Starym Podgórzu - zachęcali organizatorzy krakowskich targów.
Podczas wydarzenia była okazja do uzupełnienia swojej biblioteki płyt. Kto odwiedził Techie’s mógł wrócić do domu z muzycznymi perełkami na czarnych płytach.
Sprawcą całego letniego zamieszania był sklep winylowy i klubokawiarnia Święty Spokój z serca Lublina. Tysiące płyt analogowych przygotowanych na tę szczególną okazję mogły zaspokoić muzyczny głód każdego kolekcjonera. Można było też skorzystać z porad, które były gratką dla tych, którzy gramofon mają dopiero w planach.
Kraków. Dwie godziny w kolejce na baseny na Zakrzówku w potw...
Przypomnijmy, że płyty gramofonowe były podstawowym środkiem rozpowszechniania nagrań muzycznych od końca wieku XIX do lat 80. XX wieku. Zostały zmarginalizowane przez zapis cyfrowy. Obecnie używane najczęściej przez audiofili oraz podczas scratch'owania (tworzenie dźwięku poprzez drapanie płyty winylowej igłą znajdującą się w gramofonie konsoli DJ-a).
Chociaż w odtwarzaniu takich płyt dominują urządzenia z mechanicznymi igłami, to istnieją laserowe odtwarzacze, w przybliżeniu analogiczne w działaniu do odtwarzaczy płyt CD.
Płyty gramofonowe były wykonywane z różnych materiałów, najczęściej ebonitu, szelaku lub poli(chlorku winylu) – stąd nazwa potoczna – płyta winylowa. Choć produkowano je w różnych kolorach, to zdecydowanie najczęściej w czarnym, stąd inna nazwa potoczna – czarna płyta. Obecnie powszechnie określana jest też mianem płyty analogowej.
Polacy piją i palą coraz mniej

- Przepisy na pyszne sałatki
- Parawany jak Koloseum. Oto najlepsze memy znad Bałtyku. Plażowanie to wyzwanie!
- Kraków pod wodą! Tak wyglądało miasto w lipcu 1997 roku. To była powódź tysiąclecia
- Morskie Oko i Rysy w godzinach szczytu. Oto najlepsze memy o turystach w Tatrach!
- Te fioletowe pola pod Krakowem to turystyczny hit. Tak kwitnie lawenda ZDJĘCIA