Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Na czym polega projektowanie wnętrz? Na to pytanie odpowiedzą uczestnicy Międzynarodowego Biennale Architektury Wnętrz

Anna Piątkowska
Jednym z punktów programu Biennale jest ogłoszenie laureatów konkursu studenckiego na wykonanie projektu wnętrz stałej galerii designu w budynku dawnego hotelu Cracovia
Jednym z punktów programu Biennale jest ogłoszenie laureatów konkursu studenckiego na wykonanie projektu wnętrz stałej galerii designu w budynku dawnego hotelu Cracovia Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Już w najbliższych dniach, podczas Międzynarodowego Biennale Architektury Wnętrz poznamy najlepsze polskie projekty ostatnich lat oraz pomysł na aranżację galerii w dawnym hotelu Cracovia. Siódmej edycji Biennale towarzyszyć będą wystawy, spotkania, dyskusje oraz międzynarodowa konferencja naukowa. Uroczyste otwarcie Biennale odbędzie się 20 października w budynku dawnego hotelu Cracovia.

Jak wzmocnić się po COVID-19? Zobacz porady lekarza

od 16 lat

20 października w Krakowie rozpocznie się 7 Międzynarodowe Biennale Architektury Wnętrz. Tegoroczne wydarzenia otworzy w przestrzeniach dawnego hotelu Cracovia wernisaż wystawy „Przestrzeń dla sztuki desingu” (godz. 18.00). Na ekspozycję złożą się prace konkursowe studentów na projekt wnętrz stałej galerii designu w budynku dawnego hotelu. Tego wieczora poznamy też zwycięzców konkursu. Wystawa potrwa do 3 listopada tego roku.

Dzień później, 21 października o godz. 18:00 w Małopolskim Ogrodzie Sztuki poznamy laureatów konkursu dla profesjonalistów Wnętrze=Design as/of/in function. Konkurs wyłoni najlepsze pod względem wizualnym, funkcjonalnym, technologicznym i merytorycznym zrealizowane projekty wnętrz w latach 2019–2022 w dwóch kategoriach: wnętrza prywatnego i publicznego. Konkurs ma na celu również podkreślenie roli architekta wnętrz w kształtowaniu otoczenia, w którym na co dzień się poruszamy.

- Chcemy podnieść rangę architekta wnętrz w oczach opinii publicznej. Chodzi o to, by pokazać zakres naszych umiejętności, zakres projektów, profesjonalizm, że to nie są tylko piękne obrazki, wizualizacje, ale są to praktyczne przestrzenie, które działają i które się sprawdzają – zaznacza dr Małgorzata Zbroińska-Piątek z ASP w Krakowie, kuratorka wystawy.

Tego dnia zaplanowano także wernisaż wystawy Open call for art, która jest efektem towarzyszącego biennale open call'a na dzieło przestrzenne. Swoje prace pokażą studenci i absolwenci uczelni związanych z architekturą i kierunkami artystycznymi.

W dniach 20-21 października odbędzie się konferencja naukowa „Design as knowledge”, interdyscyplinarne forum dla międzynarodowego grona ekspertów wielu dyscyplin, których łączy sztuka projektowania.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska