Sytuacja pracownika na rynku pracy

- Ściana, do której adresowany jest ten projekt znajduje się na krakowskim Kazimierzu - dzielnicy, która ze względu na swoją historię, wymagała szczególnej uwagi. Postanowiliśmy zainspirować się tradycją żydowskiej wycinanki, adaptując ją na współczesną formę graficzną. Zależało nam na tym, by mural wpisywał się w otaczającą go przestrzeń - architekturę i klimat Kazimierza - wyjaśnia Przemysław Wideł, grafik Medicine.
Na muralu znalazły się symboliczne wizerunki: Drzewo, którego nie da się ściąć - opowieść związana z Kazimierzem, jeleń, lew i wiewiórka odnoszące się do narodu żydowskiego, dwa ptaki niosące koronę to z kolei symbol miasta z nadania królewskiego. Na muralu znalazły się także wizualizacje zabawek i słodyczy żydowskich
- Woda wylewająca się z dzbana, zasilająca drzewo to symbol trwającej kultury narodu, który przetrwał mimo szargania wiatrami historii - mówi grafik.
To kolejny mural w mieście, który powstał dzięki współpracy Fundacji "101 Murali dla Krakowa" i odzieżowej marki.
W całym mieście jest około trzystu murali. Kraków jest pierwszym miastem w Polsce, które wprowadziło standardy dotyczące tego rodzaju zdobień budynków.
- Chcemy przeciwdziałać słabej jakości artystycznej i technicznej murali. Miastu pomoże w tym nowo powołany specjalny zespół – są w nim artyści, kuratorzy, badacze, pasjonaci murali. Wszyscy, którym na sercu leży wygląd naszego miasta - mówił wiosną ubiegłego roku prezydent Jacek Majchrowski.
Na celownik będzie brana jakość artystyczna, a także techniczna murali, które pojawiają się w mieście.
- Ta dzielnica Krakowa przeszła ogromną metamorfozę! Dawniej były tu... pola
- Tu zakupów już nie zrobimy. Te sklepy zniknęły na dobre z krakowskich galerii
- TOP 10 miejsc na zimową wycieczkę w okolicach Krakowa!
- Oto 10 powodów, przez które życie w Krakowie bywa nieznośne
- Zobacz najpiękniejsze kreacje z małopolskich studniówek 2023 cz. II