„Jak malować ogień” to piąta solowa płyta piosenkarki. Materiał ten jest naturalną konsekwencją brzmień, które zawierały jej poprzednie wydawnictwa - „Prąd” i „Światło nocne”. Znajdziemy tutaj ciepło brzmiący blues, soul i jazz, żywe instrumenty i tak jak zwykle w przypadku tej wokalistki - osobiste teksty.
- „Jak malować ogień” jest o tym jak zachować spokój i poczucie sensu w czasach dynamicznych i niepokojących zmian. Gdy drzew i tlenu coraz mniej... Jak się kochać, jak słuchać, jak rozmawiać, jak patrzeć oraz czego i kogo się trzymać najmocniej - wyjaśnia piosenkarka.
„Jak malować ogień” to zapis chwil i emocji towarzyszących Natalii Przybysz i jej zespołowi, z którym na stałe koncertuje i tworzy. Oprócz producenta i gitarzysty Jurka Zagórskiego, odpowiedzialnego za wcześniejsze albumy wokalistki - „Prąd” i „Światło nocne”, do współprodukcji dołączył drugi gitarzysta - Mateusz Waśkiewicz oraz sekcja rytmiczna – Kuba Staruszkiewicz i Pat Stawiński.
Gościnnie na płycie wystąpił wiolonczelista Michał Pepol.
Wszyscy razem komponowali muzykę i pracowali nad aranżacjami utworów w zaciszu podwarszawskiego domu Natalii Przybysz. Za melodie i historie opowiedziane głosem odpowiada oczywiście sama Natalia Przybysz.
- Bardzo mnie interesują prawdziwe problemy innych ludzi i wyobrażam sobie, że moje są co najwyżej ich namiastką. Niemniej jednak coś mi się życiu co jakiś czas kotłuje i staram się przepuszczać to przez serce i gardło, które dla mnie jest ośrodkiem prawdy. Wolę śpiewać prawdę lub nie śpiewać w ogóle - deklaruje piosenkarka w Onecie.
Natalia Przybysz postawiła zarówno na treść, jak i formę – album na CD oraz winylu wykonany jest z surowców pochodzących z recyklingu. W przypadku kompaktu ilość aluminium została zredukowana do niezbędnego minimum potrzebnego do zapisu danych. W związku z tym album Natalii jest przeźroczysty. Dodatkowo zrezygnowano z zadrukowania płyty, co wyeliminowało użycie kolejnych substancji chemicznych.
Winyl powstał z kolei w wyniku ponownego zmielenia odpadów z produkcji innych płyt winylowych. Materiał ten nadaje się do ponownego wykorzystania ze względu na to, że nie został poddany pełnej obróbce termicznej, dzięki czemu nie traci swoich naturalnych właściwości plastycznych i nadaje się do ponownego użycia. Każdy winyl będzie miał różne kolory i niepowtarzalne wzory w zależności od tego, jakich ścinków użyto do jego produkcji.
Istnieje opcja osobistego odbioru płyty z rąk Natalii Przybysz. Artystka będzie pełniła „dyżur” w siedzibie wytwórni Kayax, która opublikuje album, w dniu premiery w godzinach 15 - 19.
- Zdjęcia Krakowa przed II wojną światową. Tak wyglądało życie codzienne mieszkańców
- Ohydztwa, które kazali nam jeść w dzieciństwie. Pamiętacie?
- Szkieletor zmieni się nie do poznania [ZDJĘCIA]
- Imponująca budowa zakopianki, wkrótce nią pojedziemy!
- W te miejsca polecisz z Krakowa za mniej niż 100 zł
- Kolejki do lekarzy. Tyle poczekasz na wizytę, badanie i operacje w Małopolsce
WIDEO: Magnes. Kultura Gazura
