Niecieczanie przegrali mecz kontrolny ze "Stalówką". Bruk-Bet testował byłego bramkarza Cracovii

Piotr Pietras
W sobotę nieczieczanie przegrali 0:2 mecz sparingowy z II-ligową Stalą Stalowa Wola www.termalica.brukbet.com
W drugim tej zimy meczu kontrolnym niecieczanie nie sprostali „Stalówce”. Zespół Bruk-Betu przegrał na własnym obiekcie z II-ligowcem z Podkarpacia 0:2.

Podopieczni trenera Mariusza Lewandowskiego w pierwszej połowie zagrali systemem 4-5-1, natomiast po przerwie testowali system 4-4-2. Tym razem zespół Bruk-Betu Termaliki słabo spisał się w ofensywie i nie wypracował sobie zbyt wielu sytuacji bramkowych, stąd zerowe konto po stronie zysków. W dodatku w pierwszej, bezbramkowej połowie niecieczanie mieli sporo szczęścia, gdyż Damian Pawelski obronił rzut karny wykonywany przez byłego piłkarza „Słoni” Krzysztofa Kiercza.
Po zmianie stron w zespole z Niecieczy testowany był 31-letni bramkarz Maciej Gostomski, który ma już na koncie 75 występów w ekstraklasie (w Lechu Poznań, Koronie Kielce i Cracovii). O tym czy Gostomski zostanie w drużynie Bruk-Betu Termaliki kierownictwo klubu ma zadecydować w najbliższych dniach. Ponadto w dwóch ostatnich kwadransach na boisku zaprezentowali się także dwaj nowi gracze „Słoni”, 18-latkowie Bruno Wacławek i Daniel Pietraszkiewicz. Pierwszy zagrał na pozycji lewego pomocnika, drugi w ataku.
Zaplanowany na piątek mecz kontrolny „Słoni” z Koroną Kielce został odwołany. W zamian niecieczanie w czwartek, na własnych obiektach, mają zmierzyć się z III-ligową Wisłoką Dębica.

BRUK-BET TERMALICA NIECIECZA – STAL STALOWA WOLA 0:2 (0:0)
Bramki: 0:1 Płonka 54, 0:2 Zmorzyński 70.
Bruk-Bet Termalica: I połowa: Pawelski – Grzybek, Szarek, De Amo, Grabowski – Gergel, Bezpalec, Wlazło, Purece, Miković – Jelić. II połowa: Gostomski – Grzybek, Iwanicki, Szarek, Oleksy – Wasielewski, Kamiński, Jovanović, Miković – Gutkovskis, Jelić oraz Janczy, Orzechowski, Wacławek, Pietraszkiewicz.