Retro Park Światła na Górze Parkowej w Krynicy-Zdrój
W ośrodku PKL na Górze Parkowej można poczuć świąteczny klimat. Na szczyt można wjechać historycznymi wagonika i podziwiać magiczny i pełen niezwykłego klimatu Retro Park Światła.
Park przez cały sezon zimowy rozświetlany będzie codziennie od godz. 15:00 aż do marca 2025 można podziwiać piękne iluminacje.
- Góra Parkowa stała się najjaśniejszym punktem w Krynicy-Zdrój! To właśnie na wzniesieniu zachwycimy się iskrzącą retro altanką, połyskującą fontanną, stylowymi retro samochodami czy patefonem, z którego wybrzmi muzyka - informuje biuro prasowe Grupy PKL.
W oddali widać także fontannę, której świetlna woda tańczy w rytmie nostalgicznych utworów. Jest też oryginalny 87-letni wagon, w którym można posłuchać opowieści.
Także choinka dziedzińcu pergoli został już odpalona wraz ze św. Mikołajem, który w ubiegły weekend czekał na dzieci i dorosłych.

Góra Parkowa to jedna z największych atrakcji Krynicy
Góra Parkowa to jedna z najchętniej odwiedzanych atrakcji w Krynicy-Zdrój, która za jakiś czas zyska kolejne atrakcje. Już od maja 2022 roku można korzystać tam z wielu atrakcji, które przeszły gruntowny remont. Pierwotny wygląd z 1937 roku przywrócono również wagonikom, które turystów wywożą na odmienioną górną stację. Polskie Koleje Linowe starały się przywrócić obiektowi pierwotną architekturę, dlatego odbudowano taras widokowy, z którego można podziwiać całą Krynicę. Na dolnym tarasie ponownie jest patio oraz kawiarnia, która tak samo jak restauracja, ma charakter art deco.
W poczekalni dolnej stacji kolejki linowej zamontowano telebim, na których można oglądać filmy ukazujące Krynicę-Zdrój z okresu 20-lecia międzywojennego. Można słuchać audycji radiowych bazujących na wiadomościach z gazet z tamtych lat.
Na górnej stacji odbudowano taras widokowy, z którego można podziwiać całą Krynicę. Na dolnym tarasie jest patio oraz kawiarnia, która tak samo jak restauracja, ma charakter art deco.
- Była ruina, jest perełka. Zapomniane uzdrowisko znów będzie przyciągać tłumy?
- W Tatrach tłumy, w Beskidzie Sądeckim cisza i spokój. Tutaj warto wybrać się jesienią
- Łazienki Borowinowe straszą wyglądem, ale będzie wielki remont!
- Sensacyjne odkrycia w Piwnicznej-Zdrój! Legendy stają się rzeczywistością
- Kiedyś była tam „tandeta”, dziś jest wielka galeria, która ma już 11 lat
