MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Niespodziewana porażka Arsenalu

W swym pierwszym meczu w nowym sezonie ligowym Premier League Arsenal Londyn nieoczekiwanie przegrał na własnym boisku z West Ham United 0:2 (0:1).

W bramce „Kanonierów” w spotkaniu o punkty zadebiutował były wieloletni golkiper Chelsea Petr Cech. Nie będzie chyba jednak mile wspominał swego występu. Nie popisał się bowiem przy obu puszczonych golach, które strzelili w 43 minucie Cheiko Kouyate i w 57 minucie Mauro Zarate.

„Młoty” nie przestraszyły się faworyzowanych rywali i śmiało ich atakowały, stwarzając sobie kilka okazji bramkowych, z których wykorzystali dwie.

Gospodarze także szukali okazji do uzyskania bramki. Bliski szczęścia, jeszcze przy stanie 0:0, był Aaron Ramsey, ale po jego strzale piłka odbiła się od poprzeczki.

Trener Arsenalu Arsene Wegner w trakcie drugiej połowy spotkania dokonał dwóch zmian – na boisku pojawili się Theo Walcott i Alexis Sanchez – ale nie przyniosło to efektów w postaci gola.

Dobrze w bramce „Młotów” spisywał się Adrian, który sparował kilka strzałów, m.in. Sancheza. „Kanonierzy” do końca meczu – przedłużonego przez sędziego o 5 minut - dążyli do strzelenia choćby honorowego gola, jednak brakowało im skuteczności.

Materiał oryginalny: Niespodziewana porażka Arsenalu - Dziennik Polski