- Bardzo się cieszę, że nasza strefa zaczyna przyciągać firmy. Sto miejsc w jednej hali, pięćdziesiąt w drugiej to jednak ciągle kropelka w ogromnym morzu potrzeb... - mówi Jacek Paczyński, który kilka miesięcy temu stracił pracę. - Nie będzie pewnie łatwo, ale spróbuję swoich sił i tam. Może akurat się uda i dostanę tę pracę - kończy.
Wskaźniki bezrobocia w regionie faktycznie nie są optymistyczne. Jak podaje Powiatowy Urząd Pracy w Bochni, we wrześniu i październiku tego roku bez pracy było 4132 osoby, co stanowi ok. 10 proc. wszystkich mieszkańców w wieku produkcyjnym.
Gór-Stal działa na rynku od roku 2003. Firma zajmuje się produkcją najbardziej zaawansowanych technicznie i ekologicznie płyt warstwowych z rdzeniem poliuretanowym. Płyty te mają zastosowanie w budowie m.in.: hipermarketów, hal magazynowych, logistycznych, produkcyjnych czy fabryk.
Władze Bochni liczą na to, że zainteresowanie inwestowaniem na terenie strefy zwiększy się jeszcze, kiedy ta zostanie w pełni uzbrojona. Według planów prace te mają się zakończyć do września 2014 r. Do zrobienia jest sporo, bo trzeba wybudować m.in. kanalizację, wodociągi, sieć elektroenergetyczną, a także drogi wewnętrzne, chodniki, parkingi. Koszt uzbrojenia BSAG to 12,7 mln zł.
Kraków: słynne krypty w fatalnym stanie [ZDJĘCIA]
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!