https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowocześnie, interaktywnie i przystępne. Tak będzie wyglądało nowe Muzeum Inżynierii Miejskiej

Aleksandra Suława
Zwycięska koncepcja konsorcjum : Koza Nostra Studio sp. z o. o. – lider oraz Stellar Fireworsk sp. z o.o.
Projekt krakowskiej pracowni Koza Nostra Studio oraz Stellar Fireworsk zwyciężył w konkursie na koncepcję wystawy stałej w Muzeum Inżynierii Miejskiej.

WIDEO: Krótki wywiad

Połączyć na jednej wystawie tematy takie jak: gazownictwo, transport, ekologia i komunikacja, a później stworzyć na ich bazie opowieść, która zainteresuje zarówno ucznia podstawówki, jak i profesora uniwersytetu. Przed takim zadaniem stanęli uczestnicy konkursu, ogłoszonego przez Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Zdaniem jurorów najlepiej poradziło sobie z nim konsorcjum: Koza Nostra Studio sp. z o. o. – lider oraz Stellar Fireworsk sp. z o.o.

Według zwycięskiej koncepcji opowieść o mieście jest przede wszystkim opowieścią o człowieku i jego relacji z miastem. - Historia inżynierii miejskiej jest historią nie tylko wynalezienia kolejnych rozwiązań, ale przede wszystkim ich wdrożenia i upowszechnienia, trwałego wprowadzenia do codziennego użytku – czytamy w opisie projektu.

Jak ta idea przekłada się na wygląd ekspozycji? Na zwiedzających muzeum czekać będą: multimedialne stanowiska, dotykowe ekrany, interaktywne stanowiska, ale również zabytkowe elementy miejskiej infrastruktury. A wszystko to połączone identyfikacją wizualną opartą na figurach geometrycznych.

Zwycięska praca w bardzo dobry sposób wykorzystuje potencjał rozbudowanego Muzeum Inżynierii Miejskiej, każdej z dziedzin inżynierii poświęcając osobną przestrzeń, kreując tematyczne światy, które mam nadzieję wciągną i zafascynują zwiedzających

– mówi przewodniczący sądu konkursowego, architekt Piotr Lewicki.

Teraz zwycięzca konkursu ma pięć miesięcy na przygotowanie dokumentacji projektowej, na podstawie której zostanie ogłoszony przetarg na realizację wystawy. - Mam nadzieję, że na początku 2021 roku będziemy mogli już montować wystawę – mówi dyrektor MiM, Piotr Gój. -
Życzyłbym sobie, żeby muzeum opowiadało, ale nie wyczerpywało tematu do końca, tak żeby ludzie wracali, doczytywali i odkrywali wciąż na nowo to, jak bogata dziedzina jest inżynieria miejska.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kultura i rozrywka

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

coś wspaniałego

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska