https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowy Sącz. Sąd utrzymał areszt dla znachora Marka H.

Alicja Fałek
Alicja Fałek
Marek H., znachor z Nowego Sącza, nie wyjdzie na wolność. Dzisiaj Sąd Okręgowy w Nowym Sączu utrzymał w mocy postanowienie sądu niższej instancji o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego aresztowania.

Nowy Sącz: sąd aresztował znachora Marka H.

Marek H., zwany Bożym Człowiekiem, jest podejrzany o sprawstwo kierownicze, które miało doprowadzić do nieumyślnego spowodowania śmierci półrocznej Madzi z Brzeznej. Jego zaleceń i sugestii mieli słuchać rodzice dziewczynki i przez to doprowadzić do jej śmierci g,lodowej. Śledczy zarzucają sądeckiemu znachorowi także to, że świadczył usług medycznych bez wymaganych uprawnień w latach 2005-2014 w celu uzyskania korzyści majątkowej.

Sąd Rejonowy w Nowym Sączu 16 maja przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec Marka H. areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy. Jeszcze tego samego dnia obrońca sądeckiego znachora zapowiedziała, że będzie składać zażalenie na postanowienie sądu. Dziś Sąd Okręgowy w Nowym Sączu rozpatrzył zażalenie.

- Sąd utrzymał w mocy postanowienie o tymczasowym aresztowaniu - informuje sędzia Bogdan Kijak, rzecznik Sądu Okręgowego w Nowym Sączu. - Na dzisiejszym posiedzeniu obecny był obrońca podejrzanego oraz prokurator - dodaje.

Przypomnijmy, że prokurator domagając się tymczasowego aresztowania Marka H. wskazywał, że istnieje obawa matactwa i ukrywania się przez podejrzanego. Trzecim argumentem przemawiającym za aresztem była także obawa, że sądecki znachor pozostając na wolności, będzie w dalszym ciągu świadczył swoje "usługi", a przez to może ponownie dopuścić się przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu.

Artykuły, za które warto zapłacić! Sprawdź i przeczytaj
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
"Gazeta Krakowska" na Twitterze i Google+

Komentarze 5

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

R
Rzeczywistość
Teraz badają jak doszło do tragedii???? A fakt, że Nowosądecka Prokuratura Rejonowa doskonale wiedziała o sprawie znachora i zamiatała również inne sprawy pod dywan to cicho? Przy milczącym wsparciu Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu zresztą. Bardzo ciekawe, że prokuratura, która zamiatała pod dywan wszelkie nieprawidłowości w działaniu prokuratury rejonowej w Nowym Sączu teraz sama bada tę sprawę. Jednym słowem POlska
r
rozia
Marek tez potrzebny w areszcie, tam tez potrzebne jest leczenie.
j
jozue
szacowany miesięczny dochód pana Marka to ok 18.000zł
a
ala
To co robił ten "znachor" to pikuś wobec sprawy/szopy/robili konowały w szpitalu w Częstochowie,pokazywane było to w telewizji TVN.Przecież to jest nie nażarta swołocz na pieniądze,ale takie rzeczy to tylko w Polsce.Ten "znachor" przy nich to mała szkodliwość społeczna.
i
i to pasuje
ziółka niech sobie wezmie swoje do wiezienia bebdzie pil napar zamaist herbaty
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska