Nabór na pierwsze szkolenie nie był nagłośniony. Informacja rozeszła się pocztą pantoflową. Chętnych jednak nie brakowało. Zebrało się 20 osób. W trakcie kilkugodzinnego szkolenia zebrani zostali wprowadzeni w podstawy posługiwania się bronią - pistoletem i karabinem typu AK, zapoznano ich także z rodzajami oraz obsługą granatów ręcznych. Dostali garść informacji o pierwszej pomocy w warunkach pola walki, a także poznali podstawy surwiwalu w warunkach leśnych oraz miejskich.
- Postanowiliśmy zorganizować takie szkolenia, bo obronność w naszym kraju niestety leży. Wiele osób nie ma pojęcia o broni, nie wie jak jej używać, jak się bronić i przetrwać. Zainteresowanie taką formą szkoleń jest duże. Dlatego już planujemy kolejne. Odbędzie się ono 27 marca - zapowiada Michał Maciaszek.
Szkolenie z podstaw trwa kilka godzin. Jest ono dedykowane właściwie dla każdego. - Ze zgłoszeń widzimy, że chcą w nim wziąć udział zarówno ludzi młodzi, jak i starsi. Mężczyźni, ale i kobiety - mówi Maciaszek.
Szkolenia zorganizowała Strzelnica Sportowa LOK w Nowym Targu, Klub Strzelecki "Szarotka", a także podhalańska grupa Stowarzyszenia Polska Szkoła Surwiwalu. Pierwszemu szkoleniu przyglądał się komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Nowym Targu.
Pierwsze szkolenie było darmowe. W kolejnym uczestnicy będą musieli ponieść koszty amunicji.
- Na dnie Jeziora Czorsztyńskiego leży zatopiona wieś. Tak kiedyś wyglądało to miejsce
- "Bangladesz" na Siwej Polanie. Buda za budą, pamiątki, kiełbaski i lane piwo
- To był kiedyś legendarny budynek na Krupówkach. Dziś w budynku hula wiatr
- Tatry. Legendarny Mnich - marzenie turystów i taterników [NIESAMOWITE ZDJĘCIA]
- Jak wyglądało Zakopane 30 lat temu i jak wygląda teraz? Miasto bardzo się zmieniło
- Tatry. Remonty szlaków idą pełną parą. To ciężka ręczna robota [ZDJĘCIA]
