Apel do mieszkańców w obronie strefy relaksu wystosowała grupa mieszkańców, która wcześniej walczyła o to, by nad brzegiem Białego Dunajca powstało miejsce dla rekreacji mieszkańców. Ostatnio pojawiło się zagrożenie dla strefy – południowa obwodnica Nowego Targu.
Kilka tygodni temu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaprezentowała trzy warianty przebiegu planowanej obwodnicy. Ma ona łączyć przyszłą zakopiankę z drogą krajową w kierunku Białki Tatrzańskiej i Jurgowa. Dwa z trzech wariantów bardzo mocno zbliżają się do strefy i zakładają jej częściową likwidację.
Dlatego wśród mieszkańców pojawił się ruch, by wysyłać do projektantów wnioski, by wskazać, że najkorzystniejsze jest wariant trzeci. Ten całkowicie omija strefę relaksu.
- Nadal trwają konsultacje społeczne co do przebiegu południowej Obwodnicy Nowego Targu. Wybierzmy najkorzystniejszy wariant, czyli wariant nr 3. Zróbmy wszystko, żeby zmniejszyć uciążliwość projektowanej obwodnicy i jej elementów dla okolicznych osiedli i Nowotarskiej Strefy Relaksu – taki alej pojawił się wśród mieszkańców Nowego Targu.
Iwona Mikrut z krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zaznacza, że każdy z mieszkańców na tym etapie prac może wyrazić swoje zdanie co do planowanej obwodnicy. - Konsultacje społeczne trwają do 11 czerwca. Do tego czasu każdy może przesłać swoją opinię na temat zaproponowanych wariantów nowej obwodnicy. Jest to właściwy czas na zgłaszanie przez mieszkańców takich uwag – mówi Iwona Mikrut i dodaje, że jak na razie nie zapadła decyzja, którędy dokładnie będzie przebiegać nowa droga.
Nowotarska Strefa Aktywności nad brzegiem Białego Dunajca stała się ważnym miejscem dla mieszkańców wschodniej części Nowego Targu. Projekt ten został zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego 2017 roku i wygrał głosowanie. Inwestycja za 238 tys. zł już częściowo powstała.
- Na dnie Jeziora Czorsztyńskiego leży zatopiona wieś. Tak kiedyś wyglądało to miejsce
- "Bangladesz" na Siwej Polanie. Buda za budą, pamiątki, kiełbaski i lane piwo
- To był kiedyś legendarny budynek na Krupówkach. Dziś w budynku hula wiatr
- Tatry. Legendarny Mnich - marzenie turystów i taterników [NIESAMOWITE ZDJĘCIA]
- Jak wyglądało Zakopane 30 lat temu i jak wygląda teraz? Miasto bardzo się zmieniło
- Tatry. Remonty szlaków idą pełną parą. To ciężka ręczna robota [ZDJĘCIA]
