FLESZ - Co możemy zrobić, by nie dać się COVID-19?
Dziennik przebudzenia to spotkanie świetnej prozy i aktorskiego kunsztu – spektakl oddający Pilchowskie poczucie humoru, zarazem nieuciekający od tematów ostatecznych, przedstawiający próby ich obłaskawienia. Przedstawienie miejscami pełne jest ironii i sarkazmu, dzięki czemu zachowuje styl pisania Jerzego Pilcha – zabawny, barwny i inteligentny.
Anegdoty o epizodach z naszej codzienności przenikają się tu z rozważaniami o życiu, chorobie, literaturze. Ich dopełnieniem są nowoczesne i wyraziste wizualizacje z pogranicza jawy i snu, które wraz z muzyką podkreślają akcję, nadają jej specyficznego nastroju i dodatkowych sensów.
- Kiedy czytałem "Dzienniki" Jerzego Pilcha, zarówno pierwszy, jak i drugi, myślałem, że jeśli bym umiał pisać, to tak właśnie opisywałbym otaczającą mnie rzeczywistość. "Dziennik przebudzenia" to przedstawienie o starym mężczyźnie i młodej kobiecie, o możliwej albo niemożliwej miłości, o chorobie i może o wyzdrowieniu. I wreszcie, pewnie również, o śmierci
- mówi Adam Ferency.
Scenariusz do spektaklu napisała Magda Kupryjanowicz na podstawie "Dziennika" i 'Drugiego dziennika" Jerzego Pilcha, muzykę skomponował Piotr Łabonarski. Na scenie zobaczymy Joannę Kosierkiewicz i Adama Ferency'ego, który również spektakl wyreżyserował. Zapis przedstawienia, zrealizowanego w ICE Kraków, będzie dostępne bezpłatnie na platformie internetowej Play Kraków od niedzieli, 7 lutego.
- Chcesz zaoszczędzić? Wyjmij te urządzenia z gniazdka
- Budowa S7 w Krakowie pomiędzy Mistrzejowicami i Nową Hutą [WIZUALIZACJE, MAPY]
- Zarobki w wojsku. Tyle zarabiają teraz żołnierze od szeregowego do generała
- Podatek cukrowy 2021 zrujnuje budżet Polaków! Coca-cola na wagę złota. MEMY
- Ciepło, ale oszczędnie. 9 porad, jak obniżyć rachunki za ogrzewanie
