Jacek Czaplewski
Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok 3:0 Andrzej Banas / Polska Press
PKO Ekstraklasa. Wisła Kraków odniosła zasłużone zwycięstwo. W pierwszym meczu tego roku gładko rozprawiła się z wyżej notowaną Jagiellonią Białystok, wygrywając 3:0. Prowadzenie dał Alon Turgeman, a po zmianie stron podwyższyli je młodzieżowcy: Kamil Wojtkowski i wprowadzony Aleksander Buksa.

Mecz Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok 3:0

W tym meczu zadebiutowało trzech nowych zawodników Wisły Kraków (Hebert, Gieorgij Żukow, Alon Turgeman) i dwóch Jagiellonii (Dejan Iliev, Aleksander Stawiarz). Zadebiutował również trener Iwajło Petew, który pod koniec grudnia zastąpił Ireneusza Mamrota.

Mimo widma spadku Wisła wcale nie zagrała zachowawczo. Biegała dużo i mądrze. Łatwo robiła przewagę liczebną po stratach Jagiellonii. To przynosiło kolejne sytuacje. Jeszcze przed przerwą widownię uszczęśliwił Turgeman, który po akcji Vukana Savicevicia z Łukaszem Burligą minął bramkarza, by następnie ze stoickim spokojem skierować futbolówkę do siatki.

Izraelczyk przebywa w Wiśle na zasadzie półrocznego wypożyczenia z Austrii Wiedeń. Dziś od trenera Artura Skowronka otrzymał 71 minut. Zmienił go nastoletni Aleksander Buksa, który mierzonym strzałem, po asyście Jakuba Błaszczykowskiego, ustalił wynik na 3:0.

Zanim do tego doszło to Jagiellonia groźnie się odgryzała. Przy stanie 0:1 mogła wrócić do meczu, lecz zaraz po zmianie stron swojej okazji nie wykorzystał Juana Camara. To się później zemściło. Z prezentu Ilieva (wypuścił piłkę z rąk) skorzystał Kamil Wojtkowski - była to 56 minuta.

Dzięki trzeciej wygranej z rzędu Wisła złapała kontakt z czternastą Arką Gdynia (punkt straty) i Koroną Kielce (dwa punkty straty). Za tydzień "Biała Gwiazda" zagra na wyjeździe z Zagłębiem Lubin.

Piłkarz meczu: Alon Turgeman
Atrakcyjność meczu: 7/10

EKSTRAKLASA w GOL24

Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

PKO Ekstraklasa. Minuta ciszy przed meczem Korony Kielce z G...

Materiał oryginalny: PKO Ekstraklasa. Wisła Kraków pokonała Jagiellonię Białystok. Gole debiutanta i młodzieżowców - Gol24