Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Na sprawę uwagę zwrócił ostatnio m.in. radny Łukasz Gibała, pisząc w mediach społecznościowych: "Zdaniem urzędników zmiany mają porządkować ruch. Uważajcie jednak na znaki, bo pojawiły się też miejsca, gdzie nie można już poruszać się pieszo czy rowerem – np. na fragmencie bulwarów po przeciwnej stronie Wawelu. Jak myślicie – porządek czy może jednak wręcz przeciwnie?".
W Zarządzie Zielenii Miejskiej informują z kolei: "Celem prowadzonych działań jest uzupełnienie i dostosowanie do obowiązujących przepisów oznakowania stałego na terenie Bulwarów Wiślanych uwzględniające specyfikę miejsca, w którym wyróżnić można zarówno ruch pieszy, rowerowy, jak i samochodowy wynikający z obsługi znajdujących się na Bulwarach podmiotów usługowych.
Wykonywane jest oznakowanie poziome oraz pionowe istniejących dróg dla pieszych i rowerów, ponadto zaprojektowane zostało nowe oznakowanie istniejących alejek. Wyznaczone zostaną drogi dla pieszych, drogi pieszo-rowerowe oraz drogi dla rowerów. Istniejące przejścia dla pieszych uzupełniane są o oznakowanie pionowe, a także wyznaczane są nowe przejścia dla pieszych wraz z kompletem oznakowania".
Urzędnicy dodają również, że: na Bulwarze Poleskim i fragmencie Bulwaru Wołyńskiego na alejce przy brzegu z powodu istniejących pali cumowniczych, wprowadza się ograniczenie ruchu pieszego i rowerowego. Uzupełnione zostanie dodatkowo oznakowanie pali cumowniczych zlokalizowanych bezpośrednio w alejkach tzn. na Bulwarze Rodła i Bulwarze Czerwieńskim znakami pionowymi U-9a,b oraz oznakowaniem poziomym P-7d.Pod istniejącymi znakami B-1 uzupełnione zostaną tabliczki T-0/1 – T-0/6 dopuszczające ruch m.in. pojazdów służb miejskich, z zezwoleniem zarządcy terenu, administratora rzeki Wisły i szlaku żeglugowego tj. PGW Wody Polskie oraz odpowiednio do lokalizacji: Krakowskiego Wodnego Pogotowia Ratunkowego, dojeżdżających do zakonu, identyfikatorami SCKM, pracowników Komisariatu Wodnego Policji, z zezwoleniem PGW, z zezwoleniem ZDMK.
A co Wy o tym sądzicie?
Jak pracuje się kobietom w Polsce? Zobacz ranking

- Osiedlowa "anakonda". Tak wygląda najdłuższy blok w Krakowie
- Idealny na wiosenne spacery! Mamy najdłuższy park w Polsce! Gdzie koniec?
- Zrujnowany Kazimierz, szare Stare Miasto. Pamiętacie jeszcze taki Kraków?
- Tak mieszkają najbogatsi w Krakowie. Luksusowe domy i mieszkania na sprzedaż!
- 9 lekarzy z Krakowa wśród najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie