Świetna defensywa, słabiej w ataku
Obydwie drużyny na początku meczu zaprezentowały niezwykle skuteczną grę defensywną. Dunki na tyle świetnie radziły sobie w obronie, że wypracowanie dogodnej sytuacji rzutowej przez Biało-Czerwone momentami wydawało się wręcz niemożliwe. Przez dziesięć minut udało się to w zasadzie tylko dwa razy (jedną bramkę nasz zespół zdobył także z rzutu karnego). W pozostałych sytuacjach pozostały jedynie rzuty z dystansu, które nie robiły większej szkody rywalkom.
Szczypiornistki ze Skandynawii z kolei częściej potrafiły stworzyć zagrożenie pod naszą bramką, świetnie spisywała się jednak Adrianna Płaczek, która kilkukrotnie uchroniła Polki przed utratą bramki. Wiadomo było jednak, że taki stan nie będzie trwał wiecznie i Polki muszą poprawić skuteczność w ataku (dużo niecelnych rzutów), jeśli chcą powalczyć o korzystny rezultat z trzecią drużyną świata.
W 18 minucie Dunki po raz pierwszy objęły prowadzenie (5-4), Od tego momentu gra nieco bardziej się otworzyła, stała się szybsza i zaczęło padać więcej bramek. Skuteczniejsze w tej fazie spotkania były rywalki, które na przerwę schodziły z dwubramkowym prowadzeniem (9:11).
Dunki skuteczniejsze w decydujących momentach meczu
Drugą część spotkania lepiej rozpoczęły Dunki, które prowadziły różnicą nawet czterech bramek (9-13). Biało-Czerwone szybko ponownie zmniejszyły stratę i przez kwadrans utrzymywała się niewielka, jedno lub dwubramkowa przewaga ekipy ze Skandynawii. W siedemnastej minucie spotkania Polki wreszcie doprowadziły do wyrównania (19-19). Był to ostatni remis w tym spotkaniu - po kilku minutach rywalki wypracowały czterobramkową przewagę, a prowadzenia nie oddały już do końca spotkania (22-26).
W sobotę, 2 marca, obydwa zespoły zmierzą się ze sobą po raz drugi, tym razem w Danii. Spotkanie w Ballerup zostało zaplanowane na godzinę 16.00.
El. ME piłkarek ręcznych
Polska – Dania 22:26 (9:11)
Polska: Barbara Zima, Adrianna Płaczek – Monika Kobylińska 5, Daria Michalak 4, Magda Balsam 4, Karolina Kochaniak-Sala 3, Sylwia Matuszczyk 2, Magda Więckowska 2, Aleksandra Rosiak 1, Marlena Urbańska 1, Emilia Galińska 0, Adrianna Górna 0, Aleksandra Tomczyk 0, Paulina Uścinowicz 0, Dagmara Nocuń 0.
Dania: Anna Kristensen, Althea Reinhardt – Kristina Jorgensen 5, Sarah Iversen 4, Anne Mette Hansen 4, Elma Halilcevic 3, Mie Hojlund 3, Louise Vinter Burgaard 2, Trine Ostegaard 2, Helena Hageso 2, Emma Friis 1, Helena Elver 0, Rikke Iversen 0
