Polonia Bytom - Wisła Kraków: siedem zwycięstw i stop...

Bartosz Karcz, Bytom
Po siedmiu kolejnych wygranych, Wisła przerwała swoją serię w Bytomiu. Krakowianie tylko zremisowali z Polonią trochę na własne życzenie.

TUTAJ PROWADZILIŚMY RELACJĘ: **Polonia Bytom - Wisła Kraków [NA ŻYWO]**

To oni byli bowiem drużyną prowadzącą grę, ale znów, tak jak kilka dni wcześniej w Bielsku-Białej podopieczni Roberta Maaskanta popełnili błędy w obronie, co skończyło się stratą dwóch bramek i tyle samo punktów.

Piłkarzy Wisły przystępowali do meczu w Bytomiu ze świadomością, że zwycięstwo zapewni im bardzo duży komfort w tabeli. Swoje spotkania przegrały bowiem w komplecie trzy drużyny, które znajdowały się przed 19. kolejką za plecami "Białej Gwiazdy", a więc Jagiellonia , Legia i Lechia. Wiślacy stanęli więc przed szansą, żeby "odjechać" konkurentom w tabeli już na naprawdę dużą odległość. Uciekli tylko o jeden punkt.

Sobolewski: ten remis to dla nas strata punktów

Robert Maaskant nie kombinował ze składem. Wypuścił do boju prawie taką samą jedenastkę jak w ostatnim ligowym meczu z Widzewem. Jedyną zmianą było wystawienie Chaveza w miejsce kontuzjowanego Bunozy.

Wisła od początku ruszyła ostro na Polonię, ale impet gości został błyskawicznie ostudzony. Już w 2 minucie Polonia wyprowadziła bowiem kontrę. Najpierw strzelał Radzewicz, ale z tym uderzeniem poradził sobie Pareiko. Piłka trafiła jednak do Telichowskiego, który wstrzelił ją w pole karne. Tutaj ponownie interweniował bramkarz Wisły, ale wybił piłkę wprost pod nogi nieobstawionego Radzewicza, który uderzył i uzyskał pierwszego gola meczu.

Po stracie gola krakowianie szybko wzięli się do pracy i uzyskali sporą przewagę. Na efekty tego nie trzeba było długo czekać. W 19. min sędzia odgwizdał rzut wolny 25 m od bramki Polonii. Piłkę ustawił sobie Kirm i kapitalnym strzałem pod poprzeczkę wyrównał.

Bramkarz Polonii błysnął natomiast formą dwie minuty później gdy w ładnym stylu obronił strzał Jirsaka. Wisła przeważała, dłużej utrzymywała się przy piłce, ale brakowało ostatniego podania.

Nie była to jednak przygniatająca przewaga, bo Polonia kilka razy próbowała się odgryzać, wyprowadzając kontry. Na szczęście dla wiślaków, krakowska obrona radziła sobie już znacznie lepiej z tymi atakami niż na samym początku meczu.

Trenerzy o meczu Polonia Bytom - Wisła Kraków

Po przerwie nadal przewagę miała Wisła, ale akcjom piłkarzy z Krakowa brakowało tempa i dokładności. Podawali zatem wiślacy sobie piłkę, ale najczęściej po wymianie kilku zagrań ją tracili. Brakowało przede wszystkim sytuacji podbramkowych. Lepsze okazje potrafiła sobie stworzyć, grająca z kontry Polonia. Dobrą okazję miał Radzewicz, jeszcze lepszą Trytko. Jak się okazało, nie były to dla wiślaków wystarczające ostrzeżenia, bo 63 min po raz kolejny pozwolili gospodarzom na zbyt wiele w swoim polu karnym, co tym razem skończyło się już golem, strzelonym przez Radzewicza z najbliższej odległości.

Wisła znów odpowiedziała błyskawicznie. W 68 minucie Hanek sfaulował w polu karnym Genkowa, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Pewnie jedenastkę wykonał Małecki.

Krakowianie do końca szukali swojej szansy na wygranie tego spotkania. Dobre okazje miał dwa razy Kirm i raz Siwakow. Tym razem jednak nie udało się zgarnąć całej puli i pozostało zadowolić się tylko jednym punktem.

Bramki: 1:0 Marcin Radzewicz (2), 1:1 Andraz Kirm (19-wolny), 2:1 Dariusz Jarecki (63), 2:2 Patryk
Małecki (69-karny).

Żółta kartka - Polonia Bytom: Michal Hanek, Marcin Dziewulski, Łukasz Tymiński, Dariusz Jarecki, David Kobylik. Wisła Kraków: Radosław Sobolewski, Łukasz Burliga.