Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

"Poprzednie życie" zainauguruje 30 października nowy sezon cyklu Premiery Psychologiczne w krakowskim Kinie Pod Baranami

Paweł Gzyl
Paweł Gzyl
"Poprzednie życie"
"Poprzednie życie" Materiały prasowe
Nowy sezon cyklu, skupionego na psychologicznym wymiarze prezentowanych filmów, rozpocznie się w poniedziałek, 30 października, o godz. 18. W programie film "Poprzednie życie" Celine Song - pełna wdzięku i lekkości historia miłosnego trójkąta, rozpięta między Nowym Jorkiem a Seulem. Po pokazie odbędzie się dyskusja, którą poprowadzą psycholożki: Anna Nicieja i Katarzyna Staleńczyk.

Młodzież uzależniona od smartfona - szokujący raport! o nastolatkach

od 16 lat

Premiery Psychologiczne to stały cykl Kina Pod Baranami, w ramach którego prezentowane są najnowsze i najciekawsze produkcje filmowe. Pokazom towarzyszy dyskusja na temat psychologicznego wymiaru filmów oraz ich znaczenia w kontekście współczesnej wiedzy o zdrowiu psychicznym człowieka.

Nowy sezon cyklu zainauguruje pokaz filmu "Poprzednie życie" Celine Song, który podbił serca widzów na festiwalu Sundance i w Berlinie.

"In-Yun" to koreańskie przekonanie, że ludzie zbliżają się do siebie, bo ich dusze poznały się w poprzednich wcieleniach. Nora (Greta Lee) i Hae Sung (Teo Yoo) dorastali razem w Korei Południowej. Rozdzieleni przez los jako dzieci, odnajdują się po latach dzięki mediom społecznościowym. W końcu miłosna i migrancka odyseja zaprowadzi oboje do Nowego Jorku. Nora jest już wtedy mężatką, a Hae Sung świeżo upieczonym singlem. „Co by było, gdyby?" – to pytanie nie przestaje kołatać w ich głowach. A także w głowie męża Nory (John Magaro), zaskoczonego nagłą wizytą Koreańczyka.

"Poprzednie życie" to intymna love story, która z lekkością i wdziękiem definiuje na nowo zasady ekranowego romansu. "Ten film goi złamane serca, daje szansę miłości, godzi przeszłość z przyszłością oraz uczy rozstawać się bez gniewu i z nadzieją na nowy początek" - zapowiadają organizatorzy. Celine Song oparła film na własnych wspomnieniach. Stworzyła niezwykłą historię o miłości, utraconych nadziejach i nowych szansach. I o tej nieuchwytnej tęsknocie za innym życiem, którą nosi w sobie każdy z nas.

Po seansie rozmowę o filmie poprowadzą psycholożki. Anna Nicieja to absolwentka psychologii stosowanej UJ, psychoterapeutka, seksuolożka. Kocha kino, z wyprzedzeniem wyszukuje nadchodzące premiery filmowe, które mogłyby ją zachwycić i dzięki którym mogłaby poszerzyć swe horyzonty. Wśród jej szczególnych zainteresowań zawodowych znajduje się pozytywna seksualność, filmoterapia oraz psychologia kryzysu. Współprowadziła w Instytucie Psychologii Stosowanej UJ filmowy projekt naukowy Psychoteka Człowieka.

Katarzyna Staleńczyk to absolwentka psychologii stosowanej UJ, psychoterapeutka humanistyczna i arteterapeutka. Filmy nie są dla niej czystą fikcją – są próbką rzeczywistości, dlatego traktuje je jako pretekst do rozmów, wymiany przemyśleń i źródło nowych refleksji. Każdy film stara się traktować jak podróż w nieznane. W pracy i w życiu pielęgnuje filozofię egzystencjalną. Jej zainteresowania zawodowe koncentrują się wokół psychologii rozwojowej, społecznej i psychopatologii. Koordynowała Przegląd Filmów Psychologicznych WGLĄD, współtworzyła również naukowy projekt filmowy Psychoteka Człowieka w Instytucie Psychologii Stosowanej UJ.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska