Puchar Świata w skokach narciarskich. Kamil Stoch piąty w Niżnym Tagile [WYNIKI NA ŻYWO]

Kamil Stoch skacze dziś w Niżnym Tagile
Kamil Stoch skacze dziś w Niżnym Tagile Andrzej Banas
Dzisiaj rozegrany został pierwszy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich nowego sezonu 2021-22. W Niżnym Tagile wystartowali także Polacy, najlepiej z nich spisał się Kamil Stoch, który zajął 5. miejsce. Wygrał Karl Geiger.

W Niżnym Tagile dziś skakać będzie pięciu Polaków. W kwalifikacjach najlepiej spisał się Kamil Stoch, który po świetnym skoku na 135 m zajął 1. miejsce, zgłaszając aspiracje do walki o podium. Pozostali nasi zawodnicy skoczyli poniżej oczekiwań. Jakub Wolny, Dawid Kubacki i Piotr Żyła znaleźli się w czwartej dziesiątce, Andrzej Stękała - w piątej. Przepustki nie uzyskali Klemens Murańka i Stefan Hula.

Sobota przyniosła nerwową atmosferę w naszej ekipie. Zarządzone przez FIS testy na koronawirusa wykazały, że zakażony jest Klemens Murańka. Pozostali mieli negatywne wyniki i w myśl procedur nie ma powodów, by nie dopuścić ich do startu.

Skoki dziś na żywo

• Początek dzisiejszego konkursu o godz. 16. U nas wyniki na żywo - skok po skoku. Relacja telewizyjna jest w TV i Eurosport 1.