Radziejowa zimą
Beskid Sądecki zachwyca zimowymi krajobrazami i miejscami widokowymi. Wież widokowa na samym szczycie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród turystów i jest chętnie odwiedzana także zimą. Widoki są cudowne, Tatry na wyciągnięcie ręki.
Radziejowa ma wysokość 1266 m n.p.m. i jest najwyższym szczytem Beskidu Sądeckiego. Leży w głównym grzbiecie pasma Radziejowej, pomiędzy Wielkim Rogaczem, a masywem Złomistego Wierchu. Przed Przełęczą Długą znajduje się jeszcze kulminacja Małej Radziejowej.
Turyści, którzy chcą dopisać Radziejową do swojej listy Korony Gór (to jedyny szczyt Beskidu Sądeckiego na tej liście) znajdą stosowną pieczątkę przy tablicy z napisem Radziejowa. Znajduje się ona w metalowym pudełku.
Szlaki prowadzące na Radziejową:
Z Obidzy przez Rogacze - szlak czerwony, niebieski i czerwony, 4 km, 400 m podejścia, 2 h marszu
Z Piwnicznej przez Niemcową i Rogacze - szlak żółty i czerwony, 10,5 km, 1000 m podejścia, 4,5 h marszu
Z Rytra przez Kordowiec - szlak czerwony, 11 km, 1100 m podejścia, 4,5 h marszu
Z Rytra przez Kornytową i przełęcz Żłobki - szlak niebieski, żółty i czerwony, 11,5 km, 1100 m podejścia, 4,5 h marszu
Z Rytra przez Wielką Przechybę - szlak niebieski i czerwony, 14 km, 1100 m podejścia, 5,5 h marszu
Z Jazowska przez Wielką Przechybę - szlak zielony i czerwony, 15,5 km, 1200 m podejścia, 6 h marszu
COMPONENT {"params":{"id":"25624237"},"component":"single_article"}
Z Krościenka przez Wielką Przechybę - szlak czerwony, 17,5 km, 1300 m podejścia, 6,5 h marszu
Ze Szczawnicy przez przez Wielką Przechybę - szlak niebieski i czerwony, 14,5 km, 1100 m podejścia, 5,5 h marszu
Z Jaworek przez Rogacze - szlak czerwony, niebieski i czerwony, 10 km, 800 m podejścia, 4 h marszu
[b]Wieża widokowa na Wiatrówkach w Moszczenicy wyrosła ponad korony drzew. Niesamowicie wygląda z lotu ptaka!![b]

- Oto piękne i nietypowe pojazdy Kordiana, gwiazdy disco polo spod Nowego Sącza
- Sławomir i Kajra tak wyglądali zanim zyskali sławę
- Co hodują sądeczanie? Pytony, boa, pająki. Piękne i niebezpieczne zwierzęta
- Niektóre mają mroczną historię. Te budynki mają nawet po 100 lat i nadal zachwycają
- 18-letnia Martyna pokazała wielką formę w Hiszpanii! Ma srebro MŚ w bikini fitness
- Ma niezwykły talent. Emilia Dubiel ze Starego Sącza znów mistrzynią!