TB
Robert Lewandowski strzelił gola, a Bayern Monachium pokonał Borussię Dortmund w "Klassikerze" i przypieczętował tytuł mistrza Niemiec CHRISTOF STACHE/AFP/East News
W 31. kolejce Bundesligi Bayern Monachium wygrał z Borussią Dortmund 3:1 i w dziesiątym sezonie z rzędu został mistrzem Niemiec. Jedną z bramek dla Bawarczyków zdobył Robert Lewandowski, który pewnie zmierza po siódmą armatę dla najlepszego strzelca ligi niemieckiej.

Sobotni mecz Bayernu Monachium z Borussią Dortmund w 31. kolejce Bundesligi był ostatnim momentem na przedłużenie wyścigu o mistrzostwo Niemiec. Na pole position byli Bawarczycy, którzy mieli dziewięć punktów przewagi nad drużyną Marco Rose. Tylko wygrana gości dawała iskierkę nadziei na dogonienie hegemona, bowiem do końca ligowych rozgrywek w Niemczech po tym weekendzie pozostaną trzy serie gier.

Rywalizacja na Allianz Arenie w Monachium rozpoczęła się zgodnie z planem, czyli od wyrównanej gry. Akcji podbramkowych było niewiele, a strzałów w bramkę jeszcze mniej. W pierwszej połowie gospodarze oddali dwa celne strzały... i prowadzili 2:0. W 15. minucie piłkę wrzuconą z rzutu rożnego przez Joshuę Kimmicha zgrał przed pole karnego Leon Goretzka. Trafiła ona do Serge'a Gnabry'ego, który mocnym kopnięciem z woleja nie dał szans Marwinowi Hitzowi.

Z kolei w 34. minucie Bayern wykorzystał domino błędów gości z Dortmundu. Przechwyt zakończył się podaniem Thomasa Muellera do Roberta Lewandowskiego, który w sytuacji sam na sam podwyższył prowadzenie gospodarzy. Dla kapitana reprezentacji Polski to 33. trafienie w tym sezonie w Bundeslidze. Pewnie zmierza po siódmą armatę dla najlepszego strzelca ligi niemieckiej. Drugi w klasyfikacji Patrik Schick ma na koncie 21 trafień.

Po przerwie Bayern miał nieznaczną inicjatywę, którą stracił w 52. minucie. Wtedy to rzut karny dla Borussii wykorzystał Emre Can. I od tego momentu goście zaczęli odważniej atakować. Brakowało im jednak pomysłu na wykończenie akcji. Dość powiedzieć, że w całym spotkaniu oddali dwa strzały, ale oba były niecelne.

W końcówce "kropkę nad i" postawili Bawarczycy. W 84. minucie, gdy ponownie zaczęli budować przewagę, Jamal Musiala zdobył bramkę na 3:1. Po tym trafieniu kibice gospodarzy nie mieli już wątpliwości, że ich drużyna wygra ten mecz i zostanie mistrzem Niemiec, o czym głośno śpiewali. Tak się stało - Bayern dziesiąty sezon z rzędu zdobył tytuł, a 32. w historii. Trener Bawarczyków Julian Nagelsmann został tym samym drugim najmłodszym szkoleniowcem, który doprowadził zespół do mistrzostwa Niemiec.