FLESZ - Polskie autobusy najlepsze w UE
Od 5 stycznia do 31 marca tego roku najemcy i podnajemcy lokali mieszkalnych, którzy utracili dochody z powodu pandemii COVID-19, mogą składać w swojej gminie wnioski o przyznanie dodatku mieszkaniowego powiększonego o dopłatę do czynszu.
Dodatek mieszkaniowy powiększony o dopłatę do czynszu przysługuje wyłącznie najemcy lub podnajemcy lokalu mieszkalnego (nie jest przyznawany osobom zamieszkującym własne mieszkanie).
Wymagane jest, aby:
- średni miesięczny dochód na jednego członka gospodarstwa domowego wnioskodawcy w okresie 3 miesięcy poprzedzających datę złożenia wniosku był co najmniej o 25% niższy niż średni miesięczny dochód na jednego członka tego gospodarstwa domowego osiągnięty w 2019 r.,
- wnioskodawca najmował albo podnajmował lokal mieszkalny przed 14 marca 2020 r.,
- wnioskodawcy nie przysługiwał wcześniej dodatek mieszkaniowy powiększony o dopłatę do czynszu.
Wnioskodawca musi także spełniać warunki przyznania „zwykłego” dodatku mieszkaniowego.
Wniosek o przekazanie środków na dopłaty do czynszu na pierwsze półrocze 2021 r. gminy składały do wojewody w terminie 21 dni od dnia wejścia w życie art. 49 ustawy z 10 grudnia 2020 r. o zmianie niektórych ustaw wspierających rozwój mieszkalnictwa, tj. do 26 stycznia 2021 r. Takich wniosków do Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie wpłynęło 70. Opiewają one na łączną szacunkową kwotę 5 174 569,02 zł.
Pierwsza wypłata przez gminę dodatków mieszkaniowych powiększonych o dopłatę do czynszu nastąpi między 6 a 21 marca 2021 r.
- Chcesz zaoszczędzić? Wyjmij te urządzenia z gniazdka
- Budowa S7 w Krakowie pomiędzy Mistrzejowicami i Nową Hutą [WIZUALIZACJE, MAPY]
- Zarobki w wojsku. Tyle zarabiają teraz żołnierze od szeregowego do generała
- Podatek cukrowy 2021 zrujnuje budżet Polaków! Coca-cola na wagę złota. MEMY
- Ciepło, ale oszczędnie. 9 porad, jak obniżyć rachunki za ogrzewanie
