https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Serwis VatiVision już dostępny. Katolicka platforma filmowa wkrótce pojawi się także w Polsce

Anna Piątkowska
Lukasz Gdak
Filmy, seriale i dokumenty o tematyce katolickiej od poniedziałku można znaleźć na katolickiej platformie filmowej VatiVision, która uzyskała pozytywna ocenę Watykanu.

FLESZ - Znamy stawki za połączenia międzynarodowe

od 16 lat

Na "katolickim Netfliksie" można będzie obejrzeć filmy dokumentalne o papieżach, Muzeach Watykańskich i sanktuariach na świecie, kino familijne, biografie świętych. Wprawdzie platforma otrzymała "certyfikat" Watykanu, ale jej twórcy zapewniają, że jej zawartość nie będzie cenzurowana ani kontrolowana przez Stolicę Apostolską. Platforma nie jest inicjatywą Kościoła, twórcą serwisu jest spółka medialna Officina de la Comunicazione, współpracująca ze Stolicą Apostolską oraz firmą Vetrya, jednym z włoskich liderów w branży komunikacji internetowej.

"Celem jest szerzenie kultury, sztuki i wiary poprzez filmy, seriale, dokumenty inspirowane przesłaniem chrześcijańskim" - wyjaśnił w cytowanej przez PAP wypowiedzi szef nowej platformy Luca Tomassini.

Platforma VatiVision dostępna jest już we Włoszech, jak zapowiedziano wkrótce pojawi się także w USA, Meksyku, Argentynie, na Filipinach, w Hiszpanii, a także Polsce.

Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska