Skoki narciarskie Klingenthal 2021. Kamil Stoch na podium pierwszego konkursu Pucharu Świata w Klingenthal [WYNIKI]

Kamil Stoch wreszcie ma powody do zadowolenia
Kamil Stoch wreszcie ma powody do zadowolenia Andrzej Banas
Skoki narciarskie - wyniki Pucharu Świata w Klingenthal. Sobotni (11.12.2021) konkurs PŚ był bardzo udany dla Kamila Stocha. Polak wywalczył 3. miejsce, po raz pierwszy w tym sezonie stanął na podium. Punkty zdobyli też Piotr Żyła i Paweł Wąsek. Zwyciężył Austriak Stefan Kraft.

Polskie skoki narciarskie się podnoszą. Trzech zawodników z punktami PŚ w Klingenthal WYNIKI

Punkty zdobyło trzech naszych zawodników, a w pięciu poprzednich startach w tym sezonie udawało się to maksymalnie dwóm. W dodatku teraz zgłosiliśmy tylko 4 skoczków (na 7 możliwych). Pozytywnie zaskoczył Paweł Wąsek. W piątkowych kwalifikacjach był 18., w pierwszej serii sobotniego konkursu po skoku na 128 m zapewnił sobie awans (25.). Druga próba była jednak znacznie gorsza (118 m), co skutkowało spadkiem na 30. miejsce. To jego pierwszy punkt PŚ w tym sezonie.

Piotr Żyła skończył sobotnie zawody z niezłym - jak na swoją postawę w tym sezonie - wynikiem. Zajął 17. miejsce, w drugiej serii spadł o „oczko”.

Kamil Stoch mógł liczyć po I serii na dobre wyniki w Klingenthal

Kibiców rozgrzał natomiast Kamil Stoch, który po świetnym skoku (132 m) po I serii plasował się na 4. miejscu. Do trzeciego Ryoyu Kobayashiego (Japończyk wrócił do PŚ po absencji w Wiśle, z powodu koronawirusowej pauzy) tracił tylko 1,1 pkt, do niespodziewanego wicelidera Manuela Fettnera - 2,2 pkt. Prowadzący Stefan Kraft (aż 138 m) miał nad rywalami dużą przewagę (6,4 pkt nad rodakiem i 8,6 pkt nad Polakiem).

Tak dużej szansy na podium w tym sezonie Stoch jeszcze nie miał. Owszem, bywał już w czołówce, nawet na 5. pozycji, lecz swe szanse na sukces w praktyce tracił po pierwszej serii (wówczas w Niżnym Tagile był 20.).

Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Oto żony i partnerki najlepszych skoczków narciarskich świat...

W PŚ w skokach narciarskich w Klingenthal Kamil Stoch poprawił się w drugiej serii

Teraz było inaczej, a optymizmu dodawała w miarę równa forma w Klingenthal, Stoch m.in. był 3. w piątkowych kwalifikacjach. W drugiej serii Polak poleciał na 133 m, bliżej niż skaczący tuż przed nim rywale, ale miał dodane punkty (inni mieli odejmowane). Po swoim skoku był o pozycję niżej, o 0,1 pkt za Halvorem Egnerem Granerudem. A na górze pozostawało jeszcze trzech zawodników.

Znacznie gorzej spisali się jednak 2. po I serii Manuel Fettner (spadł aż na 16. miejsce) i 3. Ryou Kobayashi (spadł na 7. pozycję), a to dało awans na najniższy stopień „pudła” Stochowi. Dla niego to już 80. podium PŚ w karierze.