Spis treści
Tajlandia to niezwykle malowniczy kraj, który zachwyca turystów bogactwem barw, niespotykaną nigdzie indziej przyrodą, pięknymi tradycjami i bogatą kulturą, która przenika codzienne życie mieszkańców. Ten egzotyczny rejon świata, mieni się złotem, zielenią i szafranem. To właśnie tam dojrzewają również najlepsze ananasy i mango, które w pełnym słońcu nabierają złocistych barw.
Szaszłyki z kurczaka w salsie z suszonego mango i chilli

Składniki:
- 1 duży filet z piersi kurczaka
- 1 czerwona cebula
- 140 g Mango Bakalland
- 1 mała papryczka chilli
- 2 ząbki czosnku
- 1 limonka
- garść świeżej kolendry
- Sól i pieprz do smaku
- 150 ml jogurtu naturalnego
- 1 owoc granatu
Dodatkowo
- patyczki do szaszłyków
Wykonanie
Kurczaka myjemy i kroimy w cienkie plastry. Następnie przygotowujemy marynatę. Do osobnego naczynia przekładamy suszone mango, posiekaną papryczkę i czosnek do składników dodajemy pół szklanki wody. Odstawiamy na ok. 15 – 20 minut. Na patelni smażymy drobno posiekaną cebulkę i dodajemy pozostałe składniki. Smażymy do momentu, aż składniki zredukują się i powstanie z nich płynna masa. Do gotowej, wystudzonej marynaty dodajemy paski kurczaka i posiekaną kolendrę, wszystko skrapiamy sokiem z połowy limonki i odstawiamy na 40 minut. Tak przygotowane mięso nabijamy na patyczki do szaszłyków, tworząc harmonijkę. Gotowe szaszłyki grillujemy na patelni, aż mięso zacznie się rumienić. Szaszłyki możemy dodatkowo skropić sokiem z pozostałej limonki i podajemy z jogurtem i owocami granatu.
Rozgrzewająca zupa curry z suszonym ananasem

Składniki:
- 1 filet z piersi kurczaka
- 2 łyżki oleju
- 1 łyżeczka pasty curry
- 1 cebula
- 1 czerwona papryka
- 1 limonka
- 1,5 litra bulionu warzywnego
- 1 ząbek czosnku
- 70 g ananasa Bakalland
- pół szklanki kukurydzy z puszki
- 200 ml mleka kokosowego
- 1 łyżeczka sosu sojowego
- świeża kolendra
- szczypta curry
- sól i pieprz do smaku
Wykonanie
W większym garnku przez 3 minuty podsmażamy na oleju pastę curry i dodajemy pokrojoną w plastry pierś kurczaka. Wszystko podsmażamy przez ok. 3 minuty. Następnie dodajemy drobno posiekaną cebulę i podsmażamy jeszcze przez chwilę. Do składników dodajemy pokrojoną paprykę i ananasa, smażymy jeszcze wszystko przez ok. 4 minuty. Do podsmażonych składników wlewamy bulion i zagotowujemy, a następnie dodajemy czosnek i kukurydzę. Wszystko doprawiamy sosem sojowym, szczyptą curry, solą i pieprzem oraz wlewamy mleczko kokosowe. Przed podaniem dodajemy do zupy świeżą kolendrę i skrapiamy wszystko limonką.
Polecamy:
