Wyższy podatek od nieruchomości od 2023 roku

W „Spacerach fotograficznych” udział wzięli wszyscy chętni, którzy pod okiem doświadczonych fotografów i pedagogów oraz przewodników pragnęli zdobyć wiedzę fotograficzną i poznać Kraków od nieznanej dotąd strony. Fotografia posłużyła w tym projekcie jako soczewka skupiająca uwagę na tym co niezauważalne na co dzień. Odbyło się siedem spacerów, rozpoczynając od Starego Miasta, przez Kazimierz, Zabłocie, Prądnik Biały, Bronowice i Nową Hutę, kończąc w Tyńcu.
Każdy spacer poświęcono innemu typowi fotografii: industrialnej, ulicznej czy krajobrazu. Spacery fotograficzne były pretekstem do aktywnego uczestnictwa w kulturze i poznawania dziedzictwa narodowego. Wystawa zaskakuje nieszablonowym podejściem do fotografowania znanych nam krakowski miejsc. Jest też wyjątkowa pod jeszcze dwoma względami, po pierwsze autorkami i autorami zdjęć są uczestnicy Spacerów, dla których fotografia jest najczęściej jedynie hobby. Po drugie, spacery tłumaczone były na polski język migowy, co pozwoliło osobom głuchym brać udział projekcie.
Wystawę można oglądać do 31 grudnia w godzinach pracy Muzeum Ogrodu Botanicznego UJ w Collegium Śniadeckiego na ul. Kopernika 27.
- Te osoby nie dostaną ślubu kościelnego
- Tak wyglądał Kraków 1000 lat temu! Oto rekonstrukcja
- Tak oszukują nas sklepy spożywcze. TOP 10 nieczystych zagrań!
- Horoskop miesięczny na grudzień 2022 dla wszystkich znaków zodiaku
- Otwarto nowy prywatny akademik w Krakowie. Prawdziwy wypas dla studentów z kasą
- Budowa S7 na północy Małopolski. "Ekspresówka" widziana z góry robi wrażenie