Praca zdalna zdała egzamin na rynku pracy

Wyprodukowali „Casablankę”, „Bullita” i „Chłopców z ferajny”, wprowadzili do kina pierwszy film dźwiękowy, za który otrzymali Oscara, a pochodzili z Krasnosielca, wsi położonej w województwie mazowieckim, w powiecie makowskim. Bracia Warner.
Wspólnie ze Stowarzyszeniem Kin Studyjnych kina Kika i Agrafka zapraszają na pierwsze pokazy z cyklu obchodów 100. rocznicy powstania wytwórni Warner Bros. Zobaczymy zestaw klasycznych filmów hollywoodzkich gigantów. Pierwszym z nich będzie legendarny melodramat "Przeminęło z wiatrem".
To ekranizacja bestsellerowej powieści Margaret Mitchell. W 1939 r. arcydzieło Davida O. Selznicka, zdobywca Nagrody Akademii®, olśniło publiczność i zdefiniowało czym powinien wyróżniać się hollywoodzki hit: odważnym filmowaniem, pełnym rozmachu, pasji, dramatu i ponadczasowego romansu.
Film zdobył 14 nominacji do Oscara i aż 9 statuetek: w tym dla najlepszego filmu, za role aktorskie dla Vivien Leigh i Hattie McDaniel, reżyserię, scenariusz, scenografię, montaż, zdjęcia i twórcze wykorzystanie taśmy barwnej.
Kolejne tytułu w cyklu:
SOKÓŁ MALTAŃSKI (MALTESE FALCON), reż. John Huston | Agrafka 7 maja, KIKA 14 maja
POWIĘKSZENIE (BLOW-UP), reż. Michelangelo Antonioni | Agrafka 16 maja, KIKA 28 maja
BONNIE I CLYDE (BONNIE AND CLYDE), reż. Arthur Penn | Agrafka 13 czerwca, KIKA 11 czerwca
BULLITT (BULLITT), reż. Peter Yates | Agrafka 20 czerwca, KIKA 18 czerwca.
- Wędkarstwo to nie hobby, to styl życia! Najlepsze memy o wędkarzach
- Zrujnowany Kazimierz, szare Stare Miasto. Pamiętacie jeszcze taki Kraków?
- Góralskie królestwo Marty i Dawida Kubackich. W Szaflarach zbudowali piękny dom
- Te ZNAKI ZODIAKU będą obrzydliwie BOGATE
- Jakie linie tramwajowe planowane są w Krakowie w najbliższych latach? LISTA