Ubezpieczenie OC samochodu elektrycznego

Główna bohaterka "TÁR", w którą wciela się nagrodzona na festiwalu w Wenecji Cate Blanchett, to kobieta o wielu twarzach. Światowej klasy kompozytorka i dyrygentka. Przedstawicielka queerowej społeczności. Ciepła i wyrozumiała żona. Wytrwale walcząca o swoje perfekcjonistka. W pewnym momencie rzeczywistość wydostaje się spod jej kontroli, a przeszłość coraz mocniej zaczyna dawać o sobie znać.
Lydia Tár, dyrygentka dużej niemieckiej orkiestry, jest u szczytu swojej kariery, przygotowując zarówno premierę książki, jak i wyczekiwane wykonanie na żywo V Symfonii Mahlera. Wraz z żoną, koncertmistrz orkiestry, Sharon Goodnow, wychowuje córkę Petrę. Lydia jest również współzałożycielką programu mentorskiego dla młodych dyrygentek. Osobista asystentka Lydii, jej była studentka, ma nadzieję, że pewnego dnia Lydia awansuje ją na asystentkę dyrygenta. Kiedy Lydia zostaje oskarżona o niewłaściwe zachowanie, jej niezmącone dotąd kariera i życie prywatne zaczynają się układać w niezwykły sposób.
Scenarzystą, reżyserem i producentem TÁR jest Todd Field (Małe dzieci), który wrócił za kamerę po kilku latach przerwy. Za muzykę, która odgrywa szczególną rolę w filmie, odpowiada islandzka kompozytorka Hildur Guðnadóttir, zdobywczyni Oscara za Jokera. Autorem zdjęć, nagrodzonych na tegorocznym Festiwalu Camerimage, jest Florian Hoffmeister.
- To medytacja nad władzą, a władza nie ma płci. Sądzę, że władza jest niszczycielską siłą, która działa bez względu na płeć. To wpływa na każdego z nas. [...] Obserwowałam wielu różnych dyrygentów, ale także powieściopisarzy, artystów wizualnych i muzyków wszelkiego rodzaju. To bardzo niedosłowny film - mówi Cate Blanchett.
Film "TÁR" zostanie zaprezentowany w ramach SMAKu, czyli Spotkań Młodych Amatorów Kina - dyskusyjnego klubu filmowego, w którym kochający kino młodzi widzowie mogą oglądać premierowe nowości, a po seansie - w luźnej atmosferze - dyskutować o tym, co zobaczyli. Gospodarzem spotkania będzie Kamil Szymanek, który jest uczniem 3. klasy w IV Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie. Bilety dla uczniów: 16 zł.
Za każdy zakupiony bilet na dowolny seans w Kinie Pod Baranami, przysługuje 1 stempel na Zielonej Karcie (do odebrania w kasie Kina). Pięć stempli to jedna darmowa wejściówka na wybrany film.
- Ta dzielnica Krakowa przeszła ogromną metamorfozę! Dawniej były tu... pola
- Tu zakupów już nie zrobimy. Te sklepy zniknęły na dobre z krakowskich galerii
- TOP 10 miejsc na zimową wycieczkę w okolicach Krakowa!
- Oto 10 powodów, przez które życie w Krakowie bywa nieznośne
- Zobacz najpiękniejsze kreacje z małopolskich studniówek 2023 cz. II