FLESZ - Czas zimowy i letni przez kolejne 5 lat

‒ W najśmielszych marzeniach nie zakładaliśmy, iż fenomen tego przedstawienia trwać będzie 20 okrągłych lat, a państwo nadal tak licznie, będą wypełniali naszą widownię. Pomimo upływu lat odpowiedź na pytanie „być albo nie być?” pozostaje dla tej inscenizacji „Hamleta” oczywista. A dzięki nowemu pokoleniu artystów, kolejne pokolenie widzów może doświadczyć tego ponadczasowego dzieła w niesłychanie widowiskowej, pobudzającej wszystkie zmysły formie ‒ zapraszają artyści Teatru STU.
„Dramat Hamleta rozgrywa się wśród rozszalałych żywiołów - w strugach deszczu, oparach mgły i grzmotach szalejącej burzy. Rozmach spektaklu rozpala wyobraźnię widza, napięcie wzrasta z każdą chwilą, intryga gęstnieje scena po scenie. Całość jeży włos na głowie jak rasowy thriller, a tragiczne losy bohaterów trafiają do nas z siłą rażenia piorunem” – czytamy na stronie internetowej Teatru STU.
Spektakl, pokazany po raz pierwszy na scenie STU dwadzieścia lat temu, spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem i pochlebnymi recenzjami. Pisano wtedy: „Dyrektor Teatru STU i jego założyciel – Krzysztof Jasiński, odważył się i wygrał. Jego inscenizacja dramatu Szekspira to jedno z najlepszych przedstawień tego teatru i zapewne hit obecnego sezonu teatralnego pod Wawelem”.
Od tamtego czasu minęło 20 lata, a widzowie nadal mogą oglądać przedstawienie oparte na jednym z najsłynniejszych dramatów Szekspira. 31 października o godz. 18 odbędzie się wyjątkowy pokaz. Na scenie STU obecnych będzie ponad 40 artystów, którzy przez te wszystkie lata występowali w spektaklu.
Bilety w cenach 90 i 120 zł w kasie kina.