https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Taniec współczesny online. Powstaje performatywny przewodnik

Julia Kalęba
Opracowanie:
Performatywny przewodnik został podzielony na cztery płaszczyzny: rozmowy z artystami, wykłady o tańcu, blog kuratorski, rekomendacje.
Performatywny przewodnik został podzielony na cztery płaszczyzny: rozmowy z artystami, wykłady o tańcu, blog kuratorski, rekomendacje. brak
Rozmowy z choreografami i tancerzami, wykłady o tańcu, historie, w których wspomnienia łączą się z opowieściami o spektaklach niezapomnianych choreografów i performerów. Fundacja Performa rozwija w sieci platformę poświęconą tańcowi współczesnemu.

FLESZ - Kolejne środowiska popierają protestujących

„Przewodnik taniec” to projekt Fundacji Performa, który polega na stworzeniu w sieci platformy do subiektywnego poznawania tańca współczesnego. W jej ramach już teraz można obejrzeć wywiady z twórcami - tancerzami, choreografami, performerami, którzy opowiadają o pracy z ciałem, twórczych działaniach z zespołem, improwizacji w tańcu, a także tanecznych studiach czy społecznych aspektach tańca. Wśród rozmówców znaleźli się m.in. Jacek Przybyłowicz, Eryk Makohon, Piotr Wach, Barbara Bujakowska, Anna Wańtuch, Paweł Łyskawa, dr Anna Piotrowska, Sylwia Hanff czy Magda Przybysz.

Inną częścią tego projektu są wykłady: Iwony Olszowskiej - "Świadomość ciała - Body Mind Centering w świetle ciała", dr Joanny Szymajdy - "Ulisses w rajtuzach i róże, czyli o tańcu we Francji i Belgii", dr Wojtka Mackiewicza - "Technologie cielesności: ciało i bunt" oraz Anny Królicy - "Nawiedzenie przez przeszłość: Tadeusz Kantor i Pina Bausch".

Poza rozmowami z artystami i wykładami o tańcu w przewodniku znalazły się także blog kuratorski oraz rekomendacje. W części bloga kuratorskiego publikowane są eseje o zagranicznych artystach powiązanych z projektami kuratorskimi fundacji. Są to historie, w których wspomnienia łączą się z opowieściach o spektaklach niezapomnianych choreografów i performerów. Bohaterami są m.in. Anna Konjetzky, Martin Nachbar, Olga de Soto, Caroleen Schneemann, Simonie Tanguy, Fernando Belfiore czy Slavie Inozemcev.

Z kolei w dziale rekomendacje znajdują się krótkie zapowiedzi nadchodzących wydarzeń i komentarze dotyczące obecnych na rynku sztuki publikacji i filmów. Całość dostęna jest pod adresem: www.fundacjaperforma.com.

Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w sieci”.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kultura i rozrywka

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska