W górach odwilż na całego. Środa była kolejnym dniem, gdy termometry wskazywały dodatnie temperatury. Na Kasprowym Wierchu było 2,5 stopnia powyżej zera, a na Morskim Oku powyżej 5 stopni. Do tego przez ostatnie dni na szczytach wiał silny wiatr. Od środy na Kasprowym Wierchu śniegu jest coraz mniej. Widać za to coraz więcej kamieni. Przez wzrost temperatury śnieg stał się ciężki, a wiatr poprzenosił go w formacje wklęsłe, żleby, depresje.
W Tatrach nadal obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego.
- W Tatrach panują trudne warunki do uprawiania turystyki, głównie za sprawą licznych oblodzeń. Na szlakach jest bardzo ślisko. Pokrywa śnieżna w wyższych partiach Tatr jest zróżnicowana - miejscami występują głębsze zaspy śniegu, nawianego przez wiatr, gdzie indziej wystają kamienie. Poruszanie się w takich warunkach, wymaga bardzo dużego doświadczenia w zimowej turystyce górskiej oraz posiadania odpowiedniego sprzętu (raki, czekan, kask, lawinowe ABC - detektor, sonda, łopata) wraz z umiejętnością posługiwania się nim – ostrzega Tatrzański Park Narodowy.
Szlaki w niższych partiach Tatr są również oblodzone i jest ślisko. Wybierając się w dolinki lub na szczyty reglowe, zalecamy zabrać ze sobą raczki oraz kije trekkingowe.
- Tatrzańskie stawy zamarzły, lecz warstwa lodu miejscami jest jeszcze cienka - apelujemy, aby na nią nie wchodzić. Aktualnie, z powodu odwilży, na Morskim Oku na lód wyszła woda – dodaje TPN.
- Na dnie Jeziora Czorsztyńskiego leży zatopiona wieś. Tak kiedyś wyglądało to miejsce
- "Bangladesz" na Siwej Polanie. Buda za budą, pamiątki, kiełbaski i lane piwo
- To był kiedyś legendarny budynek na Krupówkach. Dziś w budynku hula wiatr
- Tatry. Legendarny Mnich - marzenie turystów i taterników [NIESAMOWITE ZDJĘCIA]
- Jak wyglądało Zakopane 30 lat temu i jak wygląda teraz? Miasto bardzo się zmieniło
- Tatry. Remonty szlaków idą pełną parą. To ciężka ręczna robota [ZDJĘCIA]
