Miejski stadion lekkoatletyczny przy al. 3 Maja powstał przed II wojną światową. Wtedy był największym obiektem sportowym w Krakowie. Przez lata służył lekkoatletom Cracovii, grali na nim też piłkarze Legii Kraków. W trakcie remontu stadionu przy ul. Kałuży w latach 1945-1946 mecze na Stadionie Miejskim przy al. 3 Maja grali też futboliści Cracovii.
Obiekt był częścią kompleksu sportowego, w skład którego wchodziły (oprócz boiska lekkoatletycznego) m.in. amfiteatr, boiska do koszykówki, siatkówki i innych dyscyplin oraz baseny. Podczas okupacji ze stadionu korzystali Niemcy. W 1951 r. tereny na własność od władz otrzymała Cracovia. Z czasem obiekty zaczęły popadać w ruinę. W 2004 r. część obszaru (m.in. stadion) od Cracovii pozyskała firma Tele-Fonika (ówczesny właściciel sekcji piłkarskiej Wisły Kraków) na zasadzie wymiany za tereny ówczesnego klubu KS Kabel przy ul. Wielickiej (obecnie funkcjonuje tam centrum treningowe Cracovii) i dopłatę w kwocie ponad 2 mln zł. W ciągu trzech lat zburzona została rozlatująca się trybuna. W ostatnich latach na boisku trenowały drużyny młodzieżowe Wisły.
Obecnie na terenie dawnego stadionu lekkoatletycznego, w sąsiedztwie Błoń i stadionu Wisły, za zgodą władz miasta, mają zostać wybudowane obiekty "zamieszkania zbiorowego, hotelowego". Zezwolenie na to przez prezydenta i radnych miasta wywołuje ogromne oburzenie wśród krakowian.
Czytaj więcej: Błonia osaczone hotelami. Kolejny powstanie przy stadionie Wisły?
POLECAMY - KONIECZNIE SPRAWDŹ:
FLESZ: Piątkomania we Włoszech. Italia śpiewa piosenki o Polaku