- Poziom glukozy we krwi będzie u nas wzrastał powoli i zapewni stopniowe uwalnianie energii oraz odsunie zmęczenie w czasie - tłumaczy.
Mitem jest, że trening na czczo przyspiesza redukcję tkanki tłuszczowej. Podczas takiego treningu następuje intensywniejsze spalanie kwasów tłuszczowych, ale nie pochodzą one z tkanki tłuszczowej. Ponadto badania pokazały, że trening na czczo w stosunku do treningu odbytego po posiłku, nie wpływa na dodatkowe spadki tkanki tłuszczowej.
Zatem jeśli celem treningu na czczo ma być szybsza redukcja masy ciała - nic z tego. Natomiast od dawna wiadomo, że mięśnie potrzebują energii do pracy, dlatego warto spożyć niewielki posiłek przed porannym treningiem. Także po to, aby zapobiec rozpadowi tkanki mięśniowej, którą nasz organizm z braku pożywienia będzie musiał wykorzystać do celów energetycznych.
Doskonałym ćwiczeniem na poprawę wyglądu pośladków i nóg są wypady. Początkujący powinni zacząć od wykonania trzech serii po osiem powtórzeń na każdą nogę.
Należy powoli wykonać krok do tyłu, aż do pozycji wypadu, zginając oba kolana i tak zniżając biodra, aby udo nogi tzw. wykrocznej znalazło się równolegle do podłogi. Kolano tej nogi powinno znajdować się pionowo nad stopą i piętą. Następnie należy powrócić do pozycji wyjściowej, ściągając nogę wykroczną przez odbicie ze śródstopia i pięty. Nie wolno odpychać się z nogi zakrocznej.
Tułów należy trzymać prosto, a ciężar ciała rozłożyć równomiernie na obie nogi. Kolano nogi wykrocznej nie powinno przekraczać linii palców. Nie powinno się także wychylać daleko do przodu, gdyż obciąża to staw kolanowy.
Mięśnie zaangażowane: pośladkowy wielki, grupa mięśni kulszowo-goleniowych, grupa mięśnia czworogłowego uda oraz mięśnie stabilizujące.