Czytaj także: Trzebinia: 180 osób straci pracę w rafinerii
W Trzebini to zadanie postawiono przed Jolantą Pitalą i Katarzyną Furtak. Oprócz szukania nowych ofert pracy panie będą służyć pomocą w pisaniu CV i listów motywacyjnych. Każda osoba bez pracy powinna znaleźć tu wsparcie. Takie są plany. Jak będzie w rzeczywistości, sprawdzimy to za sześć miesięcy.
Powiatowy Urząd Pracy w Chrzanowie pozyskał na stworzenie obydwu placówek w ramach unijnego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 100 tys. złotych, po 50 tys. złotych na każdą jednostkę.
Organizację banków pracy oparto na doświadczeniach z wcześniej realizowanych przez chrzanowski urząd pracy Sołeckich Klubach Aktywności Zawodowej w Myślachowicach, Żarkach, Kwaczale i Babicach. Zwyciężyły one w konkursie "Kopalnia PO(KL)mysłów" w 2010 roku i promowane są w województwie małopolskim jako dobre praktyki.
- Projekty banków pracy poszerzyliśmy o dodatkowe działania - pozyskiwanie ofert pracy i stażu u lokalnych pracodawców - mówi Lidia Góralewicz z chrzanowskiego PUP.
Gminy Trzebinia i Alwernia współuczestniczą w projektach - zapewniają lokal i opłacenie prądu, ogrzewania, telefonu i internetu.
Projekt jest przeznaczony dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w urzędzie pracy. - Naszym zadaniem jest znalezienie pracy dla konkretnej osoby, łącznie z tym, że możemy iść razem z nią na pierwszą rozmowę kwalifikacyjną - mówi Katarzyna Furtak, animator pracy. W najbliższych dniach ulotki i plakaty informujące o bankach pracy będą wyłożone w sklepach i urzędach.
Wybieramy najpiękniejszą kandydatkę do Sejmu z Małopolski [ZDJĘCIA]. Zdecyduj, kto powinien wygrać!
Prawybory. Kto powinien zostać posłem? Głosuj: Małopolska Zachodnia okręg 12, Kraków okręg 13, Podhale Nowy Sącz okręg 14, Tarnów okręg 15.
Mieszkania Kraków. Zobacz nowy serwis
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!