Trzy bramki Cracovii w Gdańsku. Świetny mecz Damiana Kapicy [ZDJĘCIA]

Andrzej Stanowski
Druga z rzędu wygrana Comarch Cracovii zwiastuje zwyżkę formy podopiecznych Rudolfa Rohaczka.

Pierwsza tercja należała do Cracovii, która dwa razy wykorzystała osłabienie rywala i strzeliła gole, ich autorami byli Damian Kapica i Maciej Kruczek (atomowy strzał z dystansu). Od połowy drugiej tercji gospodarze zaczęli grać coraz lepiej i w 35 min zdobyli kontaktowego gola.

W 17 sekundzie trzeciej tercji Josef Vitek doprowadził do remisu. Ale odpowiedź gości była szybka, po kontrze Damian Kapica, najlepszy gracz na tafli, zdobył zwycięskiego gola. Arbiter weryfikował tego gola na podglądzie wideo, ale wszystko było prawidłowe.

Automatyka Gdańsk – Comarch Cracovia 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
Bramki:
0:1 Kapica (Słaboń, Sinagl) 14, 0:2 Kruczek (Wajda, Kapica) 19, 1:1 Maciej Rompkowski (Vitek) 35, 2:2 Vitek (Polodna) 41, 2:3 Kapica (Sinagl, Kruczek) 43.
Sędziował: Krzysztof Kozłowski (Katowice). Kary: 14 – 10 min. Widzów: 1200.
Cracovia: Radziszewski – Dąbkowski, Zib, Sykora, Dziubiński, Kalus – Noworyta, Mateusz Rompkowski, Drzewiecki, Bryniczka, Urbanowicz – Kruczek, Wajda, Kapica, Słaboń, Sinagl – Szurowski, Dutka, Sztwiertnia, Zygmunt, Paczkowski.

Materiał oryginalny: Trzy bramki Cracovii w Gdańsku. Świetny mecz Damiana Kapicy [ZDJĘCIA] - Dziennik Polski