Archiwum sekcji bokserskiej Wisły Kraków
Boks. Trzy medale zdobyli Małopolanie w Pucharze Polski w Człopie (woj. zachodniopomorskie): złoty - Jarosław Iwanow w kat. 56 kg, srebrny - Mateusz Basza (obaj Wisła Kraków) w kat. 64 kg, brązowy - Serhij Kiszko (BKS Smok Zabierzów) w kat. 56 kg.

W finałowych walkach Iwanow pokonał jednogłośnie na punkty Mariusza Kocha (RKS Łódź), a Basza przegrał już w I rundzie z Mateuszem Polskim (KSW Róża Karlino). W pojedynkach półfinałowych Iwanow wygrał także na punkty 3:0 z Kiszką, a Basza na punkty 2:1 z Kamilem Tuchewiczem (UKS Junior Świątki).

- To mój pierwszy triumf w Pucharze Polski. W obu starciach walczyłem z niższymi od siebie rywalami, a zwykle są mojego wzrostu. Stoczyłem tylko dwie walki, bo nie przyjechali wszyscy zawodnicy. W finale walczyłem spokojnie, na dystans. Mój przeciwnik nie był na deskach, ale miałem przewagę przez wszystkie rundy - powiedział Iwanow, aktualny mistrz Polski.

Od poniedziałku do końca stycznie przebywał on będzie na zgrupowaniu reprezentacji w Zakopanem. W lutym weźmie udział w turniejach w Rumunii lub Bułgarii, a w trzeciej dekadzie czerwcu wystąpi w Igrzyskach Europejskich w Mińsku, by walczyć o kwalifikacje do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio.

Basza nie dał rady Polskiemu - naszemu najbardziej obecnie utytułowanemu pięściarzowi, brązowemu medaliście Igrzysk Europy w 2015 roku i mistrzostw Europy w 2017 roku. Sędzia przerwał ich pojedynek po drugim liczeniu wiślaka w pierwszej rundzie.

DZIEJE SIĘ W SPORCIE - KONIECZNIE SPRAWDŹ:

Materiał oryginalny: Trzy medale małopolskich pięściarzy. Wiślak Jarosław Iwanow z Pucharem Polski [ZDJĘCIA] - Dziennik Polski