https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

TS Wisła nie odda piłkarskiej spółki bez walki?

Krzysztof Kawa
Marzena Sarapata, prezes TS Wisła i Wisła Kraków SA
Marzena Sarapata, prezes TS Wisła i Wisła Kraków SA Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Szykuje się batalia prawna o to, czy Stechert Gruppe ma prawo przejąć Wisłę Kraków SA za ponad 40 mln złotych bez zgody obecnego właściciela klubu? Niewykluczone. Na razie zarząd TS Wisła wypowiedział pełnomocnictwo Tele-Fonice.

Z naszych informacji wynika, że zarząd TS Wisła przygotował się na różne rozwiązania. Możemy nawet oczekiwać próby zablokowania lub opóźnienia transakcji. Jednym ze sposobów może być kwestionowanie skuteczność przekazania poprzez Tele-Fonikę oferty nabycia przez Niemców 100 procent akcji piłkarskiej spółki. Swoje stanowisko wiślaccy działacze ogłoszą podczas wtorkowej konferencji prasowej.

Okazuje się, że zarząd TS Wisła w osobach prezes Marzeny Sarapaty i wiceprezesa Szymona Michlowicza w ubiegłym tygodniu wypowiedział Tele-Fonice pełnomocnictwo, które obowiązywało (na mocy umowy z 23 sierpnia 2016 roku) do 29 lipca tego roku. Uczynił to późnym popołudniem 21 lipca (dokładnie o godzinie 18.29), ale – co ciekawe - z datą 20 lipca. Ma to istotne znaczenie, gdyż właśnie w miniony piątek 21 lipca Tele-Fonika przekazała Wiśle ofertę Stecherta.

W informacji prasowej mecenas Michał Hassa precyzuje, że oferta złożona w imieniu Stechert Gruppe wpłynęła do Grupy Tele-Fonika 21 lipca o godz. 15.30 i natychmiast została przekazana do TS Wisła. Przy czym użycie słowa „natychmiast” oznacza, że na potwierdzeniu przyjęcia oferty przez stowarzyszenie nie ma wpisanej żadnej godziny. To może mieć znaczenie dla TS w sytuacji, gdyby Tele-Fonika oświadczyła, iż informację o wypowiedzeniu pełnomocnictwa otrzymała po dostarczeniu oferty.

Niezależnie od tego prawnikom pozostaje do rozstrzygnięcia, czy wypowiedzenie pełnomocnictwa ma jakiekolwiek znaczenie dla uznania skuteczności przekazania oferty oraz wejścia w życie klauzuli, która mówi o konieczności oddania akcji klubu przez obecnego właściciela, jeśli nowy inwestor zapłaci co najmniej 40 mln zł.

Inny cel wypowiedzenia pełnomocnictwa może się wiązać z chęcią uniknięcia oddawania dokumentów spółki do wglądu w ramach audytu osobom z Tele-Foniki. TS Wisła może w ten sposób zachować sobie prawo do bezpośrednich rozmów z przedstawicielami Stechert Gruppe. Scenariuszy rozwoju sytuacji jest sporo, dużo zależy od taktyki postępowania, jaką wybrał zarząd stowarzyszenia. Dzisiejsza konferencja prasowa może rzucić snop światła. Będziemy o tym na bieżąco informować.

Sportowy24.pl w Małopolsce

#TOPSportowy24

- SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

N
Nn
Niezłe wałki musi tam misiek z kolegami robić. Pralnia narkotykowa. CBś zbliża się...
a
abg
matoły z ts i głupa cipa sarapata która na sołki osadza znajomych, w rękach ts Wisła nigdy sie nie podniesie
A
Aztek
Towarzystwo może sobie walczyć, nic to nie pomoże. Wisła będzie jeszcze mocniejsza i lepsza.
M
Mięta-M.
Odwalili kawał roboty, to fakt ale umów prawnych trzeba dotrzymywać. Dostaną za to kawałek "tortu" (mln zł). Trzeba iść do przodu, a w Wiśle zaczyna się niestety "kolesiostwo" ! Fajnych i oddanych ludzi zwalniają, reszta młodych, tyra 24 h za psie pieniadze, Dukat-Kibol się śmieje, a Sarapata otacza się przyjaciółmi. Pewnego progu sami nie przeskoczą !!
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska