FLESZ - Fala upałów przeplatana burzami

- Nasz pięcioosobowy zespół: Aleksandra Fiutowska, Michał Kozub, Maria Pieniążek, Klaudia Rejman, Kuba Wydra - przez około 6 tygodni przygotowywał wszystko od zera: zbieraliśmy materiały online, co uzupełniliśmy nawet wyprawą fotograficzną na Ruczaj, skalowaliśmy budynek dopasowując go do wymiarów Minecraftowych sześcianów, aż wreszcie spędziliśmy długie godziny na pochłaniającej budowie – mówią autorzy projektu.
Gra powstała na zaliczenie kursu "Kultura cyfrowa XXI wieku" prowadzonego przez dr hab. Piotra Mareckiego, prof. UJ w Instytucie Kultury UJ, w UBU lab, które – jak zaznacza dr Marecki – pojawia się w projekcie krakowskich studentów i można go tam zwiedzać.
- Jesteśmy niezwykle dumni z efektu pracy - udało nam się odwzorować zarówno wnętrza, jak i najbliższe otoczenie budynku. Nasz wydział w skali 1:1 posiada wszystkie sale wykładowe, biura, pracownie i pozostałe istotne pomieszczenia. Co ciekawe, dotarły do nas głosy, że dla niektórych studentów wizyta na naszym serwerze była pierwszą okazją do zobaczenia zamkniętego z powodu pandemii wydziału – dodają studenci.
„Wyobrażam sobie tylko ile energii i godzin zostało włożonych w powstanie tego projektu. Dziękuję, gratulacje i szacunek” – napisał na swoim profilu na Facebooku wykładowca.
- Planujemy kontynuować pracę, a nasz serwer pozostaje otwarty dla zwiedzających! Wszystkich posiadających konto w Minecraft zapraszamy do odwiedzin pod adresem: s318594.mine.game:26213 – zachęca Michał Kozub.
Minecraft to jedna z najpopularniejszych gier komputerowych stworzona przez szwedzkiego programistę Markusa Perssona i rozwijana przez Mojang Studios.
Dzieło studentów można zobaczyć na nagranym przez nich video. To się chyba nazywa prawdziwa pasja i wykładowcy, i studentów. Gratulujemy!