Będzie opłata za zwiedzanie Wenecji

Międzynarodowe Prezentacje Multimedialne Ambient Festival to impreza prezentująca ambitną muzykę elektroniczną i elektroakustyczną. Jest to najstarszy tego typu festiwal w Polsce i jeden z najbardziej liczących się festiwali w Europie. Ideą imprezy jest przedstawienie szerszej publiczności tego, co dzieje się we współczesnej muzyce elektronicznej i nie tylko. Jego twórcą i animatorem jest Tadeusz Łuczejko, który tworzy również muzykę elektroniczną pod pseudonimem Aquavoice.
Program Festiwalu:
Piątek 15 lipca:
Andrzej Karałow /Jerzy Przeździecki
Janusz Grzywacz /Krzysztof "Puma" Piasecki
Rongwrong
Sobota 16 lipca:
Pruski
Voices of the Cosmos
David Kollar/Tomas Mutina
Andrzej Karałow – pianista, kompozytor, improwizator, pedagog. Od roku 2016 wykłada na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Kompozycji i Teorii Muzyki, obecnie na stanowisku adiunkta. W 2017 roku otrzymał wyróżnienie „Magna Cum Laude” macierzystej uczelni. Jego utwory wykonywane są̨ w kraju i za granicą na koncertach oraz festiwalach w Niemczech, USA, Kanadzie, Meksyku, Hiszpanii, Anglii, Australii, Rosji, Francji, Estonii, we Włoszech i na Węgrzech. W marcu 2018 roku wydał swoją pierwszą autorską płytę „Wir” (Requiem Records) z elektroakustycznymi improwizacjami nagraną w duecie z Jerzym Przeździeckim. W lutym 2019 premierę miał jego drugi album „After All”, który prezentuje recital kameralny (saksofon i fortepian) z saksofonistą Pablo Sanchez-Escariche Gasch.
Jerzy Przeździecki – producent muzyki klubowej, który ma na swoim koncie dwa albumy, wiele singli i pojedynczych utworów na składankach. Czując potrzebę rozwoju, doskonali się w dziedzinie kompozycji i teorii muzyki współczesnej. W każdym gatunku muzyki poszukuje oryginalności, jako twórca szuka własnej definicji muzyki, jej emocjonalnego charakteru i estetycznego wyrazu. Mimo silnej potrzeby harmonii, lubi eksperymentować i przekraczać konwencje przypisane do stylów. Inspiruje go współczesna muzyka poważna (Wolfgang Rihm, Gyorgy Kurtag, Witold Lutosławski), jak wielu twórców muzyki elektronicznej.
Janusz Grzywacz - pianista, kompozytor, aranżer, jazzman, pedagog. Absolwent filologii polskiej w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie oraz Państwowej Szkoły Muzycznej w Katowicach. Twórca legendarnej grupy Laboratorium. Skomponował muzykę do ponad 100 spektakli teatralnych, kilkudziesięciu filmów fabularnych i animowanych oraz polskich i zagranicznych seriali telewizyjnych. Współpracował z wybitnymi reżyserami teatralnymi i filmowymi, m.in. z Krzysztofem Jasińskim, Kazimierzem Kutzem, Juliuszem Machulskim, Barbarą Sass, Jackiem Bunschem, Tomaszem Wiszniewskim.
Krzysztof "Puma" Piasecki – Absolwent Katowickiej Akademii Muzycznej, wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Kompozytor, aranżer, pedagog – jeden z najwszechstronniejszych gitarzystów polskiej sceny muzycznej. Nagrał dwanaście płyt autorskich oraz dziesiątki płyt jako muzyk sesyjny. Laureat Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach. W 1997 roku zdobył tytuł Najlepszego Gitarzysty Jazzowego pisma muzycznego „Gitara i Bas”. Występował na wspólnej scenie między innymi z Mickiem Sternem, Bobem Malachem, Davidem Wecklem, Scottem Hendersonem, Dennisem Chambersem i Jeffem Berlinem.
Rongwrong
Maciej Piaseczyński – twórca, kolekcjoner dźwięków, grafik, współzałożyciel grupy Rongwrong utworzonej w 1990 roku razem z Marcinem Kamieniakiem i Piotrem Gałczyńskim. W połowie lat 90. zrealizowali kilka płyt, min. – „Epiphany” i „The Story Of Alfons Czahor” – wydanych przez legendarną wytwórnię Obuh Records i można je dziś zaliczyć do klasyki rodzimego post-industrialu. Po długiej przerwie Maciek Piaseczyński samodzielnie reaktywował działalność i obecnie na nowo rozpoczął przygodę z poszukiwaniem dźwięków.
Paweł Pruski – polski producent muzyki elektronicznej. Znany również jako Minoo. Do tej pory wydał cztery albumy. Znany ze swoich utworów nagranych dla Asfalt Records, Mad-Hop Records i Post Label. Od 2007 roku aktywnie związany z tworzeniem i promocją muzyki elektronicznej. Występował na żywo na Freeform Festival, Tauron Nowa Muzyka Festiwalu, Festiwalu WRO i wielu innych. Uczestniczył w projekcie CHOP mającym na celu promocję polskiej muzyki eksperymentalnej w Chinach.
David Kollar – słowacki gitarzysta i kompozytor poruszający się stylistycznie w obrębie awangardy. Muzyk mający na swym koncie współpracę z m.in. światowej sławy perkusistą Patem Mastelloto i włoskim trębaczem Paolo Raineri (wraz z nimi tworzył trio KoMaRa), jest też cenionym twórcą muzyki filmowej. Od roku 2005 David Kollar regularnie publikuje, ciepło przyjmowane zarówno przez odbiorców jak krytyków muzycznych, albumy nagrywane zarówno z własnymi składami jak solowe płyty.
Tomas Mutina – kompozytor eksperymentalny, znany również jako THXM.
Voices Of Cosmos to projekt stworzony przez dwóch artystów dźwięku: Rafała Iwańskiego (muzyka znanego z grup HATI, Alameda 5, KAPITAL i Innercity Ensemble, solo występującego jako X-NAVI:ET) i Wojciecha Ziębę (solo występującego jako ELECTRIC URANUS) oraz astronoma Sebastiana Soberskiego, kierownika Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Grudziądzu i radioastronoma w Instytucie Astronomii UMK w Piwnicach pod Toruniem. Projekt VOICES OF THE COSMOS skutecznie łączy osiągnięcia astronomii z muzyką elektroakustyczną. Twórcy korzystają z oryginalnych sygnałów pozaziemskich i dźwięków odbieranych przez radioteleskopy (np. pulsary, magnetosfery planet, Słońce, zorza polarna, masery) oraz inne urządzenia radiowe, czasami korzystają z sonifikacji i archiwalnych nagrań z misji kosmicznych.
Bilety:
Dzień I – cena 90 zł
Dzień II – cena 90 zł
Karnet – 150 zł.
- Zanim wieś Zakopane stała się miastem. Tak tu było przed ponad 100 laty!
- Gdzie na szybki wypad z Krakowa? TOP 10 urokliwych miejsc z dala od zgiełku
- Będzie nowy wiek emerytalny w Polsce? Takie mogą być emerytury stażowe
- Najmodniejsze sukienki na wesele w 2023 roku. Takie są trendy w tym sezonie
- TOP 15 najlepszych parków rozrywki w Polsce. Tu warto przyjechać! RANKING