Najpiękniejsze jarmarki świąteczne w Polsce

W trakcie trzech dni festiwalu wyświetlimy łącznie 8 filmów. Każdego dnia przeglądu odbywać się będą także spotkania i panele dyskusyjne z zaproszonymi gośćmi.
W piątek, 9 grudnia, temat o spektrum autyzmu poruszony zostanie w kontekście systemu rodzinnego. Premierowo w kinie Mikro zostanie wyświetlony polski film „Śubuk”, a gościem festiwalu będzie Przemysław Kossakowski, gospodarz programu „Down the Road. Zespół w trasie”. Zaproszenie do rozmowy przyjęli również państwo Agnieszka i Marek Bachowscy, rodzice Emilii, nastolatki w spektrum autyzmu.
Sobotni dzień Przeglądu to dzień spotkań z różnorodnością doświadczania świata przez osoby w spektrum autyzmu. W tym dniu zobaczymy filmowe bohaterki i bohaterów w spektrum życiowych etapów i okoliczności. Na ten dzień organizatorzy przygotowali pokaz filmów krótkometrażowych (animacja „Mind my Mind”, film dokumentalny „Little Fire” oraz fabularny „Silent Things”) oraz film dokumentalny o Grecie Thunberg („Jestem Greta”). Do udziału w spotkaniu zaproszenie przyjął Luke Jackson - mężczyzna
w spektrum autyzmu, pisarz, samorzecznik.
W niedzielę, 11 grudnia na dużym ekranie pojawią się dwa filmy fabularne, a spotkanie będzie dotyczyło sposobów przedstawiania osób w spektrum autyzmu w kinematografii na przestrzeni lat. Do rozmowy organizatorzy - Fundacja Atypowa - zaprosiła dr Annę Bieganowską – Skórę, zawodowo związaną z UMCS, autorkę książki „And the winner is... Model niepełnosprawności w oscarowych produkcjach” oraz aktora Piotra Głowackiego, który w serialu „Nieobecni” wcielił się w rolę policjanta z zespołem Aspergera.
Podobnie jak w minionym roku, zaplanowane zostały specjalne seanse dla młodszych widzów.
- Te osoby nie dostaną ślubu kościelnego
- Tak wyglądał Kraków 1000 lat temu! Oto rekonstrukcja
- Tak oszukują nas sklepy spożywcze. TOP 10 nieczystych zagrań!
- Horoskop miesięczny na grudzień 2022 dla wszystkich znaków zodiaku
- Otwarto nowy prywatny akademik w Krakowie. Prawdziwy wypas dla studentów z kasą
- Budowa S7 na północy Małopolski. "Ekspresówka" widziana z góry robi wrażenie