Produkcja Izery. Podpisano umowę z chińską firmą Geely

Oprowadzanie po wystawach "Bogowie starożytnego Egiptu” i „Pradzieje i wczesne średniowiecze Małopolski”, a dla dzieci wykopaliska archeologiczne to atrakcje Muzeum Archeologicznego. Wstęp na wydarzenia tego dnia będzie kosztował 2 zł, a na uczestników czekają upominki.
Za darmo będzie można zobaczyć m.in. renesansowy dziedziniec w Kamienicy Dziekańskiej przy Kanoniczej 21, wystawę "Nowosielski" w Gmachu Głównym Akademii Sztuk Pięknych, ekspozycję "Polska kultura ludowa” w Muzeum Etnograficznym, stałe wystawy Muzeum farmacji UJ, a w szczególności pamiątki związane z Ignacym Łukasiewiczem, skarby Ignacego Domeyki z Ameryki Południowej w Muzeum Geologicznym PAN czy kolekcję chrząszczy egzotycznych z Muzeum Przyrodniczego PAN.
Z myślą o najmłodszych w Pałacu Krzysztofory, oddziale Muzeum Krakowa odbędzie się bitwa krakowskich czarnoksiężników. Pan Twardowski zmierzy się z Krzysztoforem Wielkim. Podczas Dnia Otwartego Muzeów Krakowa nie tylko przed najmłodszymi swoje podwoje otworzy Wieża Ratuszowa i Rynek Podziemny. Z kolei historia powstawania murów obronnych miasta to temat, który będzie można zgłębić w Celestacie, a wiedzę o Placu Centralnym w Muzeum Nowej Huty.
Będzie okazja, by za symboliczną złotówkę zobaczyć niesamowitą kolekcję „Tramwaje na Wawrzyńca” w Muzeum Inżynierii i Techniki Krakowa. W programie opowieści arcyciekawych historii wagonów krakowskich, warszawskich i wrocławskich, które dawniej przewożąc mieszkańców miast były świadkami zmieniających się miast. Miłośnicy środków lokomocji, z pewnością znajdą coś dla siebie w Muzeum Lotnictwa, a tego dnia będzie prezentowana tam replika skafandra Neila Armstronga - pierwszego człowieka, który stanął na Księżycu, dowódcy misji Apollo 11 wraz z wystawą towarzyszącą 12.00 „Droga na księżyc”.
Na warsztaty "Wyspiański oczami biologa" oraz zajęcia z artystycznego projektowania, zaprasza Muzeum Narodowe w Krakowie, oczywiście poza zwiedzaniem wystaw stałych i czasowych we wszystkich swoich oddziałach.
Tego dnia koniecznie trzeba odwiedzić Zamek Królewski na Wawelu, gdzie na dzieciaki czekają bezpłatne warsztaty i zajęcia:
"Zbuduj krakowski Akropol" - wspólne budowanie nowej wizji Wawelu, "Alternatywny Słownik Wawelski" – wspólne tworzenie definicje wawelskich pojęć oraz Hyde park "Jaki Wawel Ci się marzy?". Zajęcia odbywają się w specjalnej strefie, na parterze Zamku, wejście po prawej stronie dziedzińca arkadowego, w godz. 9:30–17:00.
W sobotę po godz. 13.00 będzie można bezpłatnie zwiedzić Reprezentacyjne Komnaty Królewskie, Prywatne Apartamenty Królewskie, Skarbiec Koronny, Zbrojownię (należy pobrać bezpłatne wejściówki).
To tylko wybrane punkty z muzealnej ścieżki, którą będzie można przespacerować się 20 listopada. Szczegóły wydarzeń na stronie krakow.pl
- Tak oszukują nas sklepy spożywcze. TOP 10 nieczystych zagrań!
- Te krakowskie licea uczą najefektywniej. Oto ranking szkół sukcesu
- Horoskop miesięczny na listopad 2022 dla wszystkich znaków zodiaku
- Dantejskie sceny pod nowym sklepem w Krakowie. Okolica Bonarki sparaliżowana
- Wielka awantura o nowe stoiska dla kwiaciarek na Rynku Głównym. Oceńcie je sami
- Historyczna chwila. Tunel na zakopiance wreszcie otwarty dla kierowców!