Wieczysta Kraków. Sławomir Peszko i Radosław Majewski bez goli, ale "Żółto-czarni" pokonali III-ligowy ŁKS Łagów [ZDJĘCIA]

21.07.2021, Kraków: sparing Wieczysta Kraków - ŁKS Łagów
21.07.2021, Kraków: sparing Wieczysta Kraków - ŁKS Łagów Wojciech Matusik
W sparingowym meczu piłkarskim IV-ligowa Wieczysta Kraków wygrała na własnym boisku z III-ligowym ŁKS-em Łagów 2:1. Tym razem na listę strzelców "Żółto-czarnych" nie wpisali się ani Sławomir Peszko, ani Radosław Majewski, czyli najlepsi snajperzy drużyny.

W pierwszej połowie gra była zacięta, wyrównana. Gospodarze starali się często atakować, ale goście byli agresywni i atakowali rywali już na ich połowie boiska. Zawodnicy Wieczystej mieli kilka okazji do uzyskania prowadzenia: w 9 min Patrik Misak dośrodkował piłkę w poprzeczkę, w 11 min strzał Sławomira Peszki obronił Hubert Banach, w 17 min Radosław Majewski z rzutu wolnego uderzył obok słupka, w 37 min Wiktora Piejaka w ostatniej chwili zablokował jeden z przyjezdnych, a 43 min strzał Majewskiego sparował nogą Banach.

III-ligowcy nie pozostawali dłużni beniaminkowi IV ligi, kilka razy postraszyli Bartłomieja Plewkę, który długo nie dawał się zaskoczyć. W 40 min ten ostatni popełnił jednak błąd, który wykorzystał Artur Piróg, posyłając piłkę z bliskiej odległości.

Po przerwie trener Wieczystej Franciszek Smuda desygnował do gry całkiem inną "jedenastkę". W 50 min Banach sfaulował na polu karnym Krzysztofa Szewczyka i podyktował rzut karny, ale Jakub Bąk z 11 metrów strzelił w poprzeczkę. Kilkadziesiąt sekund później testowany prawy pomocnik krakowskiej drużyny popisał się ładnym rajdem i zacentrował piłkę na pola karne, która po interwencji jednego z graczy ŁKS-u trafiła do Bąka, a ten ulokował ją w siatce, rehabilitując się za zmarnowaną wcześniej okazję.

Goście w drugiej połowie większą uwagę skupili na bronienie dostępu do własnej bramki, rzadko kontratakowali. Popełniali też błędy w defensywie, ale na ich szczęście krakowianie długo nie potrafili po raz kolejny pokonać Banacha. W 54 min Mateusz Krasuski huknął z około 30 metrów tuż obok słupka, a w 68 min uderzenie Damiana Guzika sparował golkiper z Łagowa.

Testowany zawodnik Wieczystej przedwcześnie opuścił boisko z powodu urazu. Zastąpił go Dawid Linca, który też pokazywał się z dobrej strony na prawej stronie boiska. I to po jego centrze z rzutu wolnego w 82 min Adrian Jurkowski z bliska trafił do siatki. Tym razem Banach, który chwilę wcześniej obronił strzał Szewczyka i dobitkę Mateusza Gamrota, był bez szans.

Wieczysta Kraków - ŁKS Łagów 2:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Piróg 40, 1:1 Bąk 50, 2:1 Jurkowski 82.
Wieczysta: I połowa: Plewka - Kołodziej, Michalski, Jampich - Pietras - Burliga, Misak, Majewski, Kura - Piejak, Peszko; II połowa: Krawczyk - Frańczak, Jurkowski, Guzik - testowany (69 Linca), Nowicki, Gamrot, Krasuski, Urbański - Szewczyk, Bąk.