Wieczysta Kraków - Unia Tarnów. Demolka! Taka Wieczysta robi wrażenie. Zobaczcie zdjęcia

Wieczysta Kraków - Unia Tarnów
Wieczysta Kraków - Unia Tarnów Andrzej Banas
Wieczysta Kraków - Unia Tarnów 7:0 w meczu 9. kolejki III ligi (gr. IV), rozegranym w sobotę 24 września. To był zdecydowanie najlepszy występ Wieczystej w tym sezonie, uwieńczony najwyższym zwycięstwem. Dla tarnowskiego zespołu to druga z kolei upokarzająca porażka. ZDJĘCIA >>>> Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Wieczysta Kraków - Unia Tarnów 7:0 (5:0)

Bramki: 1:0 Majewski 10 karny, 2:0 Faworow 13, 3:0 Jankowski 16, 4:0 Bujak 25, 5:0 Jankowski 42, 6:0 Kumah 50, 7:0 Jankowski 65.
Wieczysta: Plewka – Faworow, Hoyo-Kowalski, Bujak (85 Jampich) – Torres, Pietras (46 Gamrot), Moulin (46 Hebel), Majewski, Kumah (71 Klimczak) – Bąk, Jankowski (71 Nowicki).
Unia: Zając – Łazarz (82 Soprych), Rachwał, Kajpust, Sierczyński, Węgrzyn (46 Mida) – Sojda, Rojkowicz (46 Wardzała), Orlik (66 Dubas), Putin (46 Palonek) – Adamski.
Sędziował: Patryk Świerczek (Brzesko). Żółte kartki: Bujak, Gamrot, Torres - Kajpust, Adamski. Widzów: 800.

Biorąc pod uwagę to, co wiedzieliśmy w tym sezonie dotychczas – zobaczyliśmy zupełnie odmienioną Wieczystą. W swoim trzecim meczu w roli trenera krakowian Dariusz Marzec zdecydował się na przestawienie drużyny w system gry z trójką obrońców. Ale, jak wiadomo, nie grają systemy, grają piłkarze. A ci zagrali z taką werwą, jakiej w tej rundzie jeszcze nie widzieliśmy.

W słupek bramki Unii piłka trafiła w 2 minucie, po strzale Faworowa. W kolejnej akcji uderzenie Torresa zostało zablokowane, ale rozpoczynającej się nawałnicy „Jaskółki” nie potrafiły zatrzymać. Piłkarze Wieczystej, wyraźnie zmobilizowali, grali szybko, konkretnie, łatwo zdobywali teren. I już w 9 min przyniosło to efekt: Jankowski strzelił, piłkę ręką odbił Kajpust, a za moment Majewski wykorzystał rzut karny.

Dwa kolejne gole padły błyskawicznie. Najpierw Majewski dośrodkował z kornera, Faworow zagłówkował, a próba interwencji Zająca nic nie dała. Następnie, po zagraniu głową Moulina, piłkę do siatki skierował Jankowski. 3:0.

W 25 min Majewski zaliczył kolejną asystę jako wykonawca rzutu rożnego – tę jego centrę celną „główką” skonsumował Bujak. Kilka szybkich akcji Wieczystej okazało się potem nieskutecznych, ale gdy w 42 min Torres dośrodkował do Jankowskiego, ten głową trafił na 5:0. Nokaut po 45 minutach.

A zabawa Wieczystej trwała po przerwie. Torres, który przyszedł tu niedawno z ekstraklasy Cypru, szalał po prawej flance, no i wykonał w 50 min kolejne dośrodkowanie, którego partnerom nie wypadało zepsuć. Soczyście piłkę do siatki kopnął Kumah.

Jankowski natomiast w 65 min skompletował hat-trick. Znów celnie uderzył głową, po rzucie rożnym wykonanym przez Majewskiego. W 70 min mógł zdobyć gola Torres, ale po jego strzale piłkę sprzed linii bramkowej wybił obrońca. Pięć minut później Hiszpan zmarnował kolejną okazję - z 14 m kopnął nad bramkę.

Wieczysta po 9 meczach ma 18 punktów. Do liderującej Cracovii II traci teraz trzy punkty (w sobotę rezerwy "Pasów" zremisowały 0:0 z Koroną II Kielce - aktualizacja, godz. 16.55). Unia Tarnów pozostała na dziewięciu punktach, a za sobą ma dwa potężne nokauty - no bo przecież tydzień wcześniej uległa 0:6 Chełmiance.